1 Mayıs 3 Gece Girit Turuna katılın

Yurtdışı turuna katılmayı düşünen bireyler için Girit harika bir seçenek olmakla beraber 1 Mayıs tarihinin tatil olması nedeniyle 3 gece Girit turlarına katılmak için hazırlık yapan bireylerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu durum Girit turuna katılmaya olan rağbetin yoğunlaşmasına neden olduğu için özellikle 1 Mayıs gibi tatil günlerine gece konaklamalı turlara katılmaya hazır olan kişi sayısı sürekli olarak artmaktadır. Bu tur kapsamında uçakla yapılan turların son zamanlarda ön planda olduğu da bilinmektedir. İstanbul çıkışlı Girit turları saat 04.00 saatinde buluşulacak bir şekilde ayarlanmaktadır. Gerekli Check – in ve bagaj işlemlerinden sonra uçakla ulaşım sağlanmaktadır. Tur kapsamında Girit’e varır varmaz şehir turu yapılmaktadır. Şehir turu kapsamında ise şehrin pek çok önemli tarihi yapısı ve doğal güzellikleri gezilmektedir.

Girit pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış, eşsiz güzelliklere sahip bir bölge olarak tanımlanmaktadır. Bölgede; Özgürlük Meydanı ( Plateia Elefterias), Rasih Bey Konağı, Osmanlıdan kalma Marche Binası, Ayıs Minas Katedrali, Evkaf Binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı gibi pek çok tarihi eser yer almaktadır. Bunun yanı sıra; Morosini Şadırvanı, Venedik Loggiası, Venedik Limanı, Osmanlı Kışlaları ve çok sayıda tersane yer almaktadır. Bütün bu tarihi eserler Girit turu kapsamında gerçekleşecek olan ilk günkü şehir turunda gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Şehir turunun akabinde ise; tur katılımcıları otellerine geçerek dinlenebilmektedir.

Girit gecelerinde eğlenceli bir anı yaşamak isteyenler için ise; özel bir tur düzenlenmektedir. Taverna kültürünün izlerini taşıyan bu eğlenceler, misafirlerine güzel bir gece yaşatmaktadır. Geleneksel gece eğlence turu ekstra tur olduğu için özel bir ücrete tabi olmaktadır. Ertesi günü ise; tekne ile bölgenin sahilleri gezilmektedir. Gezi kapsamında Venediklilerden kalma olan kaleyi ziyaret etmek için; Spinalonga Adası ziyaret edilmektedir. 3. Gün güzel bir kahvaltının ardından Fodele Köyü ziyaret edilmektedir. Yine tarihi önemi bulunan mekanların gezilmesine devam edilmektedir. 4. Gün kapsamında ise Krista Köyü ve Agios Nikolaus turu yapılmaktır. Sonrasında ise; İstanbul’ dönüş yapmak üzere harekete geçilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir