3 Gecede Kosova, Makedonya, Arnavutluk tatili

Vizesiz olarak gerçekleştirilen ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından hareket edilen tur etkinliği kapsamında 3 gecede Balkanların önemli bölgelerinden Kosova, Makedonya ve Arnavutluk ülkelerinin kültürlerini tanıma fırsatı sunulmaktadır. İlk gün İstanbul noktasında buluşma sağlanarak Arnavutluk ülkesinin başkenti Tiran kentine ulaşım sağlanmakta ve bölgede bulunan İskender Bey Heykeli, Saat Kulesi gibi noktalar ziyaret edilerek keyifli bir gün geçirilmektedir. Bölgede verilen serbest zaman sonrası Makedonya kültürünü en güzel şekilde yansıtan kentler arasında bulunan Ohrid rotasına geçiş sağlanmaktadır. Ohrid kentinde görülmeye değer rotalar arasında Aziz Bakire Meryem Kilisesi, Bizans döneminden kalan bir eser olan St. Panteleimon ve Samoil Kalesi gibi yapılar yer almaktadır.

İlk gün sonunda otele giriş sağlanmakta ve ertesi gün 35 Euro ekstra bedel ödemek suretiyle katılımın sağlanabildiği St. Naum Manastır turuna geçiş yapılmaktadır. Bu etkinlikte güzel bir manzara eşliğinde Manastır ziyareti yapılmakta ve Atatürk’ün öğrenim gördüğü okullar arasında bulunan Manastır Askeri İdadisi ile Atatürk Müzesi keşfedilmektedir. Gün sonunda içkili ve yemekli bir eğlence olan Makedon Gecesi programına da 35 Euro ücret ödeyerek katılabilmek mümkündür. Etkinliğin 3. Gününde ülkenin başkenti Üsküp rotasına doğru harekete geçilmekte ve yol üzerinde Tetova bölgesindeki Alaca Cami ve Bektaşi Harabati Baba Teknesi gibi tarihi noktaların tanıtımı sağlanmaktadır.

Üsküp kentinde Türk Çarşısı, Murat Paşa Cami, Davut Paşa Hamamı gibi noktalar görülmekte ve otelde geceleme sağlanmaktadır. Turun son günü Kosova’nın Prizren kentine uğranılmakta ve bölgede Osmanlı döneminden kalan yapılardan biri olan Sinan Paşa Cami, Gazi Mehmet Paşa Hamamı gibi bölgeler misafirlere tanıtılmaktadır. Daha sonra alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlar için serbest zaman imkanı sağlanmakta ve Priştina Havalimanına transfer yapılarak dönüşe geçilmektedir. 3 veya 4 yıldızlı otellerde 3 gece oda kahvaltı konseptiyle konaklama, rehberlik hizmetleri, şehir ve otel vergilerinin dahil olduğu etkinlikte misafirler öğle ve akşam yemekleri ile müze ziyaretleri için ekstra ödeme yapmak durumundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir