3 milyon nüfuslu Chicago ABD nin şehri

Chicago Amerika Birleşik Devletleri’nin yaklaşık 3 milyona yakın nüfusu ile en büyük üçüncü şehri olarak yer almaktadır ve tarihe geçerek dünyada ünlü şehirler arasına ismini yazdırmıştır. Kültür, sanayi, politika, ulaşım ve finans merkezi olarak önemli bir yer tutan bu şehir Illinois eyaletinde yer alır.

Gezip Görelim Neler Varmış

Yüksek binalar ile bizi gökyüzünün içindeymiş hissini veren bu şehir 2016 Yaz Olimpiyatlarında aday kentler arasında yer almaktadır.  Streeterville’de bulunan Navy Pier yurt dışı turları ile bu destinasyona gelen turistler tarafından en çok ziyaret edilen mekânların başında yer alan Chicago göl kenarında kurulan bir şehirdir. Ön plana çıkan unsurları ise mağazaları, restoranların yapısı, sergi salonlarının mekânı ve sergilediği oyunlar, müzelerin içindeki tarihi eserler, toplantı salonlarında olan toplantılar gibi özellikleri ile tarihe geçen bir şehirdir. Chicago şehrinin manzarasını tatmak istiyorsanız Navy Pier dönme dolabına binerek bu isteğinizi en iyi bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Dünyanın en yüksek on binasından üçüne sahip olan bu şehir Hem Amerika’da hem de dünyada bu özelliği ile önemli şehirler arasında yerini korumaktadır. Sears Tower isimli 1.450 fit yüksekliğinde olan bu binanın en yüksek katı ise gökyüzünde bulutların içinde yer alır ve Chicago’nun en yüksek binasıdır. Bu binanın çevresinde ise Jackson Bulvarı, Franklin Bulvarı ile Adams Cadde’leri vardır. İkinci yüksek binası ise Chicago’nun yapısı haline gelmiş olan AON Center binasıdır. 5000 Yıllık bir tarihe sahip olan ve insanı hayretler içinde bırakan müze koleksiyonu vardır bu şehirde. Chicago adeta bir galaksiyi andıran bir yapıdadır ve bu özelliğinin nedeni müzeleri ve mimari yapısı ile ilgilidir.

Eğlence Yerleri Neresidir ve Nasıl Bir Kültür Vardır?

Chicago’nun küresel bir unsur olarak yer alır çünkü tiyatronun içindeki oyunlar, festivaller içindeki şarkılar, kültür merkezlerinde ki yapılan toplantılar gibi bir çok özelliği barındırarak küresel bir şehir olmuştur. Dünyanın en büyük halk kütüphanelerin birisi olarak yer alan bu şehirde ArchiTech Mimari Galerisi, Klein Arts Works ve Oskar Friedly Galerisi gibi çok sayıda galeri bu şehirde hayat bulur. Mükemmel mimarisi ile şehrin sembollerinden birisi haline gelen Chicago Tiyatrosu şehrin en eski tiyatrosu olup 1921 yılında inşa edilmiştir ve 3800 kişilik bir kapasitesi vardir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir