5 gece Barselona, Madrid turu ile İspanya gezisi

İstanbul kalkışlı olarak gerçekleştirilen ve 5 gecede Barselona, Madrid gibi kentlerin ziyaret edildiği tur ile harika bir İspanya gezisi yapabilmek mümkündür. Etkinlikte 3 veya 4 yıldızlı otellerde toplam 5 gece boyunca oda kahvaltı konseptiyle konaklama, rehberlik hizmetleri, havalimanı vergileri, panoramik şehir gezileri gibi hizmetler tur bedeline dahil edilmektedir. Geziye katılmak isteyen misafirler öğle ve akşam yemekleri ile ekstra olarak düzenlenecek turlar için fazladan bedel ödemek durumundadır. Turun ilk günü Sabiha Gökçen Havalimanlarını üzerinden Barselona rotasına doğru hareket sağlanmakta ve buradaki gezi kapsamında Endülüs Arenası, Kristof Kolomb Heykeli, İspanya ve Katalunya Meydanı gibi noktalar ziyaret edilmektedir.

Gün sonunda otele geçiş sağlanarak geceleme yapılmaktadır. Barselona gezisinin ikinci gününde misafirlere serbest zaman sağlanmakta ve dileyenler için ekstra olarak Figueras ve Girona turu ile Baştan sona Barselona gezisi seçenekleri sunulmaktadır. 65 Euro tutarındaki Figueras ve Girona turunda küçük ve şirin bir kasaba ziyaret edilecek ve rengarenk yapılar görülecektir. Baştan sona Barselona etkinliğinde ise Park Guell ve gotik mimarinin en güzel örneklerinden birisi olan Barri Gotik bölgeleri keşfedilecektir. Barselona kentinden Madrid yönüne doğru geçiş sağlandığı sırada, tur bedeline dahil olan bir gezi olan Zaragoza kenti ziyareti gerçekleştirilmektedir. Gün sonunda ise Madrid bölgesinde Flamenko gösterilerinin yapıldığı etkinliğe katılım sağlanacaktır.

İspanya kültürünü en güzel şekilde yansıtan örnekler arasında bulunan Flamenko dansı eşliğinde yapılan etkinliğe 60 Euro ücret ödeyerek katılabilmek mümkündür. Etkinliğin son gününde Madrid kenti keşfedilmeye başlanmakta ve bölgede yer alan Kraliyet Sarayı, Neptün Çeşmesi ve Cervantes Anıtı gibi yapılar görülmektedir. Günün sonraki zaman diliminde 60 Euro tutarındaki Toledo tur etkinliği de misafirlerin beğenisine sunulmaktadır. Burada Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Toledo kenti ve kültürel güzellikleri tanıtılmakta ve keyifli vakit geçirilmesi sağlanmaktadır. Bölgede görülmeye değer yapılar arasında Alcantara Köprüsü, Toledo Katedrali gibi noktalar bulunmakta olup etkinlik sonunda İstanbul’a dönüş sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir