Adana – Batman Uçak Bileti Ara

Adana ile Batman arasında uçak yolculuğu yapmak isteyenler Ankara Esenboğa havalimanı başta olmak üzere üçüncü bir ildeki havalimanında aktarma yaparak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler. 2 milyonu aşan nüfusu ile Ülkemizin en büyük ilk 5 ili arasında yer alan Adana ticari açıdan ve yer altı kaynakları açısından ülkemize önemli katkıları bulunan bir kentimizdir. Tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir, geniş düzlüklerin meydana getirdiği Çukurova üzerinde kurulu ve şehrin ortasından Seyhan nehri akmaktadır. Dicle nehrinin aktığı topraklar üzerinde kurulu ve zengin bir tarihi geçmiş barındıran Batman antik kentleri, 3 binden fazla sayıdaki mağaraları ve diğer tarihi anıtları ile eşsiz bir doğa harikasıdır.

Birbirinden farklı zenginlikleri bünyesinde barındıran her iki kentin arasındaki mesafeler havayolu seyahatleri ile ortadan kalkmaktadır. Anadolu Jet tarafından yılın yaklaşık her günü Ankara Esenboğa havalimanı üzerinden aktarmalı seferleri ile Adana ile Batman arası yolculuk yapılabilir. 3 saat 15 dakika süren söz konusu seferler için promosyon ve ekonomi sınıfı biletler satışa sunulmaktadır. Günlük olarak en az bir seferin düzenlendiği güzergahta bazı günlerde bu sayı iki olmaktadır. Aralıklı olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı yolculukları da gerçekleştiren Anadolu Jet bu uçuşlarını yaklaşık olarak 5 saat 5 dakikada tamamlamaktadır. Bahsi geçen güzergahtaki uçuşlar daha çok ekonomi sınıfı biletler ile yapılmaktadır.

Her ayın belirli günlerinde Türk Hava Yolları tarafından İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak Adana – Batman seferleri düzenlenmektedir. Yaklaşık 5 saat 15 dakikada tamamlanan bu yolculuk için THY tarafından ekonomi sınıfı bilet satışı yapılır. Yılbaşı, bayram tatilleri, ilk ve orta dereceli okulların tatile girdiği dönemler gibi belirli zaman dilimlerinde ayrıca ek seferler de düzenlenebilmektedir. Hem Batman Havaalanının hem de Adana Şakirpaşa Havalimanının şehre yakın oluşu bu iki şehir arasında seyahat etmek isteyenler için uçak yolculuğunu diğer seyahat yol ve yöntemlerine nazaran daha cazip hale getirmektedir. Özellikle yaz aylarında sefer sayılarının artırıldığını da burada hatırlatmakta yarar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir