Adana ilimize 60 dakikada gidiş bilgileri

Ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan Adana, kültürü, yaşamı ve insanlarıyla tamamıyla sırda dışı bir ilimiz. Tarihin ve toplumumuzun direkt olarak benliğini yansıtmakta olan Adana’ya Anadolu Jet ile Ankara’dan gerçekleştireceğiniz uçuşlar 86 TL’den başlayan fiyatlarla karşınıza çıkmaktadır. 1 saat süren uçuş süresi sonrası anında Adana’nın o muhteşem topraklarına adım atabilirsiniz.

Adana’da Gezilecek Yerler

  1. Taş Köprü: Adana denildiği zaman akla gelen ilk yapılardan biri olan Taş Köprü, Seyhan nehri üzerine kurulu olup Adana’nın en meşhur gezilecek yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Muhteşem görüntüsü ve eşsiz havasıyla Taş Köprü, sizi adeta büyüleyecek ve çok özel fotoğraf kareleri yakalamanıza neden olacaktır. Adana’nın en köklü yapılardan biri olan bu köprü, Romalılar tarafından 2. yüzyılda inşa edilmiştir.
  2. Ulu Cami: Taş Köprü’nün o muhteşem görüntüsüne tanıklık ettikten sonra biraz ilerlediğinizde sizi Ulu Cami karşılayacaktır. Adana bölgesinde tarihte yaşamış en önemli uygarlıklardan biri olan Ramazanoğulları, 1541 yılında söz konusu Ulu Cami’yi yapmış ve Adana halkına bırakmışlardır. Mimari yapısı ile Ulu Cami’nin son derece büyüleyici olduğunu söylemek mümkündür.
  3. Tarihi Saat Kulesi: Ulu Cami’ye son derece yakın olan Tarihi Saat Kulesi, Adana’da bilinen önemli tarihi yapılardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağ tarafında Ziya Paşa’nın mezarı bulunan bu kulenin toplam uzunluğu 32 metredir ve 1881 yılında inşaatına başlanmıştır.
  4. Tarihi Kazancılar Çarşısı: Küçük ama şirin yapısıyla tarihi iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir çarşı olan Tarihi Kazancılar Çarşısı, içerisinde birçok esnafı ve zanaatkarı barındırmaktadır. Bakır ve kazan imalatının yoğunlukta olduğu bu çarşıda mutlaka bir Adana dürüm yemeden ayrılmamanızı önermekteyiz.
  5. Bebekli Kilisesi: Kazancılar Çarşısı’na 10 dakika kadar mesafede bulunan bu kilise, 1880’li yıllarda inşa edilmiş ve St. Paul adına yapılmış olan bir İtalyan Katolik kilisesi olarak karşınıza çıkacaktır. Kilisenin genel mimarisi oldukça büyüleyici ve etkileyiciyken, kilisenin üzerinde bulunan 2,5 metrelik tunç heykeli, bebek şeklini andırdığı için kilise Bebekli Kilisesi olarak anılmaktadır. Kilisenin Pazar günleri ziyarete kapalı olduğunu unutmamak sizin için daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir