Adana Şakirpaşa Havalimanı Yol tarihi

Eğer Adana iline yolculuk düşünüyorsanız veya Adana’dan farklı illere uçakla yolculuk planlıyorsanız Şakirpaşa Havalimanına elbet yolunuz düşeceğinz için yol tarif seçeneklerini paylaşıyoruz. Yolarcular Adana’ya gittikleri zaman rahatlıkla şehir merkezine ve diğer yerlere ulaşım sağlayabiliyorlar. Şimdi sizlere Adana havalimanına nasıl ulaşabileceğinizi ve havalimanından diğer yerlere ulaşımı nasıl gerçekleştirebileceğinize bakalım.

Adana havalimanına çevre illerden de kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Adana havalimanından şehir merkezine gidebilmek için otobüs seferleri bulunmaktadır. Adana havalimanından şehir merkezine gelebilmek için 135 ya da 159 nolu otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu otobüslerle zaman harcamadan direkt olarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu otobüslere ulaşabilmeniz için hemen havalimanının dışında yer alan otobüslerin beklediği alana gidebilirsiniz. Bu otobüs seferleri burada yer alan duraklardan kalkacaklardır.

Her saat başı sefer düzenleyen bu otobüslerden 139 numaralı otobüsün ilk seferi saat 6:00’da gerçekleşmektedir. Son seferi ise 19:00’da gerçekleşmektedir. Bu saatler arasında saatte 1 ulaşım sağlayabilirsiniz.

159 numaralı otobüs ile Seyhan Araştırma hastanesi yönünde gidebilirsiniz. Bu otobüsün de ilk seferi 06:00’da kalkmakta ve son seferi de 18:00’da gerçekleşmektedir. Bu saatler arasında 1 buçuk saatte 1 bu otobüsün seferleri bulunmaktadır ve yine havalimanının dışında yer alan bölgeden ulaşım yapabilirsiniz.

Adana üzerinden Osmaniye iline ulaşmak isteyen yolcularımız ise Havaş otobüslerinin servislerini kullanabilirler. Osmaniye ilinden gelecek olan yolcularında Osmaniye Cumhuriyet Meydanı​ Otopark Karşısı, Ceyhan Eski Adliye Önü duraklarından Havaş otobüsüne binebilirler.

İlk otobüs 5:30’da kalkmaktadır ve son otobüs saati de 17:00’da olmaktadır. Yaklaşık olarak havalimanından Osmaniye iline ulaşım 105 dakika olmaktadır. Osmaniye iline giden servislerin de ücretleri 25 TL olmaktadır.

Adana havalimanından Mersin Forum, Mersin Stadyum ve Mersin Tarsus üzerine ulaşım yapmak isteyenler Havaş servisini kullanabilirler. İlk otobüs gece 2:00’da başlamaktadır ve son servis saati de 22:45’te gerçekleşmektedir. Trafik durumuna göre değişse de tahmini varış 120 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Mersin Forum’a gidecek olan yolcular 17 TL öderken, Mersin Tarsus yolcuları da 13 TL ödeme gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için Havaş otobüs seferlerinin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir