Ağva gece hayatı ve otelleri

İstanbul Anadolu yakasına yakın konumu nedeniyle tatilcilerin yoğun ilgisini gören Ağva hareketli gece hayatı ve farklı imkanlar sunan otelleri ile dikkat çekmektedir. Doğanın içinde yer alan merkezde gece hayatı sanılanın aksine oldukça hareketli olup insanlar eğlenmek için farklı seçeneklere sahiptir. Otellerin içinde bulunan bar tarzı yerlerde eğlenmek mümkün olduğu gibi bağımsız gece kulüplerinde de eğlenceli zaman geçirilebilmektedir. İstanbul’a oldukça yakın olması insanların buraya günübirlik ya da hafta sonu tatili için gelmelerine sebep olmaktadır. Bundan dolayı da hafta sonları ve tatil zamanlarında oldukça yoğun olduğu bilinmektedir. Şehrin gürültüsünde kaçan insanlar gündüz vakti sessiz sokaklarda yürüyebilmekte ve temiz denizi seyredebilmektedir. Gece ise isteyenler söz konusu mekanlarda eğlenebilmektedir.

Ağva’da yemek için farklı seçenekler bulunurken bunların birçoğu sahilde yer almaktadır. Sahilde bulunan restoranlarda farklı yemek çeşitleri rahatlıkla bulunurken yemeklerin çeşitlerine bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Ayrıca mekanın özelliği de fiyatları etkilemektedir. Lüks bir restoranda yenilecek yemek ile şirin bir lokantada yenilecek yemeğin fiyatları aynı değildir. Bunun dışında Ağva’da birçok şirin kafede bulunmakta olup insanlar burada denizi seyrederek bir şeyler içebilmektedir. Özellikle öğleden sonra ikindi vakti güneşin batmaya başlamasıyla güzel bir manzara oluşmakta ve bu manzara seyredilerek içilen kahve ya da çay insanlara farklı bir mutluluk vermektedir.

Ağva’da çok sayıda otel bulunmakta ve bunların sağlamış olduğu imkanlara bağlı olarak fiyatları farklılık göstermektedir. Ağva Gizemli Nehir Otel farklı mimarisi ve şirinliğiyle dikkat çekerken doğanın içinde bulunması da ayrı bir hava katmaktadır. Havuzu da bulunan otelin gecelik fiyatı dönemsel olarak değişmektedir. Fakat ortalama olarak 200 TL civarında olduğu söylenebilmektedir. Bunun dışındaki bir başka otel ise Alesta olup şehir merkezine yalnızca 2 km uzaklıktadır. Havuzu bulunan oteldeki bazı odalar nehir manzaralıdır ve bundan dolayı da oldukça ilgi görmektedir. Odaların fiyatları 145 TL civarında olup dönemsel olarak artış da gösterebilmektedir. Sade renklerle dekore edilmiş olan odalar insanların ruhlarını dinlendirmekte ve odalarda wifi, telefon gibi temel ihtiyaçlar da yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir