Akdeniz turizm bölgesi Antalya

Antalya tatil turizminde bir çok illere olağan daha üst seviyelerdedir, Antalya’nın kıyıları direk Akdeniz çevresinde olduğu için Antalya’ya genelde en çok turistler Rusya ve Almanya’dan gelmektedir. Yaz tatilinizde bu sefer Antalya’yı tercih etmek istiyorsanız, mutlaka biletinizi kıştan ayırt etmenizi öneririz. Böylelikle yazın daha uygun uçabilir ve uçak bileti arama sıkıntısından sizler de kurtulabilirsiniz.

Antalya uçuşları sadece yazın değil kışında oldukça rağbet gören uçuşlardandır. Daha sakin ve güzel bir Antalya görmek için yine Anadolu Jet üzerinden biletinizi ayırtedebilirsiniz.

Yaz, Kış Gidip Görülmesi Gerekilen Şehir: Antalya

Antalya daha önce de bahsettiğimiz gibi yaz kış demeden seyahat edilmesi gerekilen bir şehirdir. Şehrin doğal güzelliği ve sıcak havası sizi kendine hayran bırakacaktır. Antalya diğer turizm şehirlerine göre deniz mevsimini hem erken açıp, hem de geç kapatmaktadır. Antalya’da Nisan ayından itibaren denize girebilir, Ekim ayına kadar da denize girmeye devam edebilirsiniz.

Bunlar haricinde deniz kenarında bulunan birbirinden eşsiz mekanlarda arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle sohbet edebilir. Sakin ve huzurlu olan bu kentin sizler de tadını çıkartabilirsiniz.

Antalya tarihi olarak da oldukça önemli kentler arasında yer almaktadır. Antalya hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi güzellikleriyle ülkemizin en önemli şehirleri arasında başı çekmektedir. Antalya’da bulunan birbirinden güzel doğal güzellikleri sizin için şöyle bir sıralayalım.

Antalya’da bulunan Düden şelalesini ve Manavgat şelalesini mutlaka gidip görmelisiniz. Tüm dünya üzerinde oldukça beğenilmektedir. Kaputaş plajı da Antalya’da oldukça ünlü plajlar arasında yer almaktadır. Kaputaj plajı her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Bununla birlikte bir çok tarihi kaleyi de Antalya’da görebilirsiniz. Bu tarihi yapılara yakından ziyaret ederek hem doğa güzelliklerine şahit olabilir hem de tarihi yakından izleyebilirsiniz.

Antalya mutfağına ait en ünlü yöresel yemekler hülüklü çorba, taratorlu piyaz, kabak çintmesi, zerde, palize, Toros salatası, hibeş, tandır kebabı, sac kavurma, Finike usulü muz tatlısı, Arap kadayıfıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir