Alanya otelleri ile gece kulüpleri

Antalya merkezli Alanya ilçesi başta yabancı turistler olmak üzere birçok kişi tarafından tatil yeri olarak tercih edilmekte gece kulüpleri tercihleri olup bunun en önemli sebebi olarak da doğal güzellikler, oteller ve gece kulüpleri gösterilmektedir. Alanya’da çok sayıda yabancı yerleşimci de bulunmaktadır. Bunların çok büyük bir bölümü Alman ve Rus’tur buna bağlı olarak gelen turistlerin büyük bölümü de söz konusu ülkelerden gelmektedir. Alanya’da çok sayıda otel bulunmakta ve bunların birçoğu beş yıldızlıdır. Yani üst düzey hizmet vermekte ve gelen misafirlerin rahat bir şekilde konaklaması için bütün imkanlar kullanılmaktadır. Söz konusu otellerden bazıları uluslararası kuruluşlar tarafından ödüllendirilmiş veya kaliteli hizmetleri tescillenmiştir. Bundan dolayı insanların bir kısmı böyle otelleri daha fazla tercih etmektedir.

Alanya Kleopatra Hotel bölgenin en fazla tercih edilen otellerinden bir tanesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Denize 100 metre uzaklıkta bulunan otelin devasa bir havuzu da bulunmaktadır. İsteyenler havuzda isteyenlerde denizde yüzebilmekte ve keyifli zamanlar geçirebilmektedir. Otogara ise yalnızca 2 km mesafede olması ulaşım açısından sonra derece büyük bir avantaj sağlamaktadır. Şehir merkezine ise 1 km uzakta olan otelin havalimanı ile arasında 120 km bulunmaktadır. Otelin kendine özel plajı olması burada kalan kişilere önemli bir rahatlık sağlamakta ve plajda insanlar daha rahat etmektedir. Her şey dahil olarak hizmet veren otelde geceleri farklı etkinlikler yapılmakta ve insanları eğlenmesi sağlanmaktadır. Fiyatlar ise dönemsel olarak değişmekte ve özellikle yazları yükselmektedir. Ortalama olarak günlüğünün 300 TL olduğu söylenebilmektedir.

Alanya’da bunun dışında da farklı oteller bulunmakta ve insanlar buraları da fazlaca tercih etmektedir. Ayrıca çok sayıda da gece kulübü bulunmakta ve geceleri otelde kalmayı istemeyen kişiler buraları tercih etmektedir. Böylece onlar için çok önemli bir alternatif olmuş olmaktadır. SummerGarden, Havana Club gibi yerlere giden insanlar sabaha kadar eğlenme fırsatını yakalamaktadır. Buralarda da gece boyunca dans ve müzikli etkinlikler olmaktadır. Fiyatlar ise dışarıya göre nispeten pahalı olsa dahi turistik bölgeler için normal kabul edilecek seviyede olduğu söylenebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir