Almanya gezilecek yerleri ve gece hayatı

Almanya pek çok kentinde gece hayatları uzun sürebiliyor, her iline bağlı gezilecek yerleri ülkemizdeki kadar fazla gözükmektedir. Berlin kentinde 1989 yılında Berlin Duvarının yıkılmasının ardından tarihi önem kazanan Postdamer Meydanı, gerek alışveriş merkezleri gerek renkli caddeleri ile ön plana çıkmaktadır. Şehrin mimari ve kültürel alanda ön plana çıkan diğer yapıları ise Brandenburg Kapısı, Olympiastadion, Berliner Dom şeklinde sıralanabilir. Almanya’da bavyera eyaletinin başkenti olarak bilinen Münih kenti ise BMW müzesi ve ingiliz bahçesi gibi tarihi dokulara, çeşitli kilise ve festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde düzenlenen ve en popüler olan festival isebira festivali olarak gerçekleştirilen ve dünyanın pek çok bölgesinden insanların akın ettiği oktoberfest diye bilinen etkinliktir. Ayrıca Münih kenti her daim yoğun kalabalığı ve aktiviteleri ile dikkat çeken Marienplatz Caddesi ile de ön planda yer almaktadır.

Main nehri ile etrafı çevrelenen ve turistik değerden çok ticari hareketliliği ile dikkat çeken Frankfurt kentinde ise eski ve yeni dönem mimarisine ait pek çok yapı iç içe bulunmaktadır. Frankfurt kentinde St. Paul Kilisesi, Goethe’nin Evi, Frankfurt katedrali gibi dokular en çok rağbet gören yerler arasında bulunmaktadır. Aziz Nikolai Kilisesi ve Hamburg Müzesi gibi tarihi yapılara ve 100’den çok konsolosluğa ev sahipliği yapan Hamburg kenti ise bu özelliği sayesinde Almanya’nın dünyaya açılan kapısı olarak bilinmektedir. Almanya’nın dördüncü büyük kenti olarak bilinen Köln kenti ise çeşitli spor aktivitelerine ve festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Köln kentinde birçok müze bulunmaktadır ve bunlardan en popüleri ise Çikolata müzesi olup kentte birçok çikolata çeşidinin de üretimi mevcuttur. Ayrıca kentte şehir manzarasını izleme amacıyla kullanılabilen Hohenzollen köprüsünde ve çeşitli markaların ürünlerinin bulunduğu mağazalarla dolu Hohe caddesinde de keyif dolu vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır.

Özgün bir mimariye sahip olan Bremen kenti ise tarihi, mimari ve sanatsal özellikleri ile dikkat çekmekte olup şehirde gezilebilecek rotalar arasında Bremen mızıkacılar heykeli veroland heykeli örnek gösterilebilir. Almanya gece hayatı ile ilgili olarak İngiliz barı ve İngiliz evinin yer aldığı ayrıca birçok gece kulübüne ev sahipliği yapan Köln kentinde eğlence sabaha kadar devam etmektedir. Diğer kentlerde de pek çok gece kulübü, eğlence mekanı, içki ve yemekleri ile meşhur restoranlar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir