Altınoluk’ta Huzurlu Bir Tatil Keyfi

Edremit Körfezi sınırlarında kurulmuş olan Altınoluk yaz aylarında turizmin canlandığı ve turistlerin akın ettiği önemli beldeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Altınoluk’ta tatil yapmak isteyen herkes doğal güzelliklerin içerisinde huzurlu bir tatil için her şeye sahip olmaktadır. Tatil keyfi kavramının can bulduğu beldede gezilecek önemli birçok yer bulunmaktadır. Ege Denizi’nin kıyısında yer alan sahil kasabasını deniz üzerinden özel tekne turları ile de keşfetmek mümkündür. On üzerinde plajı bulunan Altınoluk’ta doğal hava, güneş ve organik besinler konuklar için sunulmuş nimetlerdir. Yoğun iş temposundan uzaklaşmak isteyen tatil severler için doğru bir seçim olan belde yaz aylarında dinlenmek, huzur bulmak ve keyif almak için seçilebilecek özel bölgeler arasında bulunmaktadır. Bölge oksijen oranı en yüksek yer olarak bilinmektedir. Temiz kaynak suları, zeytin ağaçları, doğal yiyecekleri ve yeşil doğası ile konuklarını her daim ağırlamaktadır.

Bölgede gezilecek önemli pek çok yapı ve alan bulunmaktadır. Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi, Türkiye’de bir ilk olarak köyde kurulan sanat galerisidir. Müzede Türk boylarına ait ev eşyaları, kültürel miraslar, giyim eşyaları, halı ve çadırlar, kolye ve nazarlıklar sergilenmektedir. Sütuven Çağlayanı, bölgede görülmeye değer eşsiz doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Hasanboğuldu, doğal kayaların havuz halinde olduğu bir yerdir. Etrafında masalar ve oturacak birçok piknik alanı bulunmaktadır. Zeytinli doğal güzellikleri ile birçok piknik alanını misafirlerine sunmaktadır. Kızılkeçili Çağlayanı derin ve geniş vadisi ile köye yakın bir mesafede bulunmaktadır. Kadıköy, çam ağaçları ile kaplı ormanıyla doğal şölen sunmaktadır. Altınoluk, körfezi, denizi, ormanı ve eşsiz doğası ile gezilmesi gereken önemli bir bölgedir.

Beldede yer alan plajlarda denizin keyfini çıkarmak mümkündür. Kazdağları eteklerinde doğa yürüyüşü ve piknik yapmak, Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleri’ni gezmek, Akçay’ı ziyaret etmek, tekne turları ile bölgeyi keşfetmek yapılması gereken başlıca aktiviteler arasında yer almaktadır. Doğal besin kaynakları, zeytinleri, organik sebze ve meyveleri ile muhteşem lezzetler sunan Altınoluk her mevsim tatil severler için görülecek bölgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle ülkenin birçok yerinden eşsiz doğaya şahitlik etmek isteyen yüzlerce insan her mevsimde bölgeye akın etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir