Amalfi Kıyıları Bari Tur Paketi

İtalya ülkesinin deniz şehirlerinden biri olan Amalfi Salerno Bölgesi içerisinde yer alıp rengarenk kıyıları ile ünlüdür ve buranın yanında yine bu ülkenin önemli liman şehirlerinden sayılan Bari için pek çok tur paketi ve geziler organize edilmektedir. Altı gün yedi gece olarak planlanan Amalfi Kıyıları Bari tur paketi içinde pek çok etkinlik bulunmaktadır. Güney İtalya gezisinin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz paketin daha birçok avantajı vardır.

Turizm alanında adından hayli söz ettiren Amalfi, UNESCO Dünya Mirası Listesine de adını yazdırmayı başarmış önemli bir deniz kentidir. Denizin yanı başında kurulmuş olması onu daha da güzelleştiren bir etmen olmuştur. Romantizm arayanların uğrak mekanlarından olan bu yerleşim yeri, gece gündüz fark etmeksizin aşkı anımsatan ve insanın içini kıpır kıpır eden detaylarla doludur. Balayı için de aşk tazelemek için de burası çiftler için doğru tercih olacaktır.

Şehir merkezinde bulunan ve kentin en işlek, en canlı bölgesi olan Duomo Meydanı da görülmesi gereken yerlerden. Ayrıca eğer Amalfi’ye mevsiminde geldiyseniz limon çiçeklerinin enfes kokusuyla çevrelenmeniz mümkün. Limonla yapılan tatlılar burada oldukça meşhurdur. Öte yandan  geceleri tepelere çıkıp ışıklarla ışıl ışıl görünen meydanı izleyerek manzaranın tadını da çıkarabilirsiniz.

Turun diğer ayağı olan Bari ise, liman kenti olup Makarna Şehri olarak da adlandırılmaktadır. Burada makarnanın tüm versiyonlarını bulmak ve makarna lezzetine doymak mümkün. Ev makarnalarının yanında pizzalarıyla da hayli ünlüdür. Ayrıca şarap konusunda da kendini geliştirmiş olan şehirde farklı tatlar bulmak olağan.

Bir milyona yakın nüfusa sahip olmasına ve diğer kentler için bir kavşak noktası sayılmasına rağmen büyük şehrin gürültüsünü ve kargaşasını bünyesinde barındırmıyor. Tarihi mimarisi ve dar sokaklarıyla kendinizi bambaşka bir diyarda hissetmemeniz olanaksız. Via Sparano Caddesi bölgenin en kalabalık ve hareketli yeridir.

Bari’de alışveriş yapmak oldukça akıllıca bir hareket olacaktır. Yöresel ve modern alışveriş merkezleriyle ziyaretçilerine farklı seçenek sunan şehirdeki Corsa Cavour isimli alışveriş merkezi, ucuz olduğu kadar çok çeşitli imkanlar sunmasıyla fazlaca tercih edilmektedir. Buradan değişik, fazla fazla tasarım aksesuarı uygun fiyatlara alıp dönüşünüzde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir