Anadolu Jet Ağrı Ucuz Uçak Bileti

Ülkemizin Doğu ucunda bulunan Ağrı ve çevresine gerçekleştirilmek istenen yolculuklar için iyi bir alternatif olan Ağrı havaalanına sefer yapan Anadolu Jet uçaklarında yılın her günü bilet bulmak mümkündür. En yüksek dağımız olan Ağrı Dağından ismini alan kent tarihsel süreç boyunca Hurrilerden Urartulara, Kimmerlerden Medlere pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olup Türklerin Anadolu’ya gelişinde bir giriş kapısı özelliğine sahip olmuştur. Nuh tufanını etkili olduğu bölge olarak düşünüldüğünden dolayı Nuh’un gemisi aramaları burada yoğunlaştırılmış ve batılılar tarafından Ararat Dağı adıyla adlandırılmıştır. Dünyada Alaska’da yer alandan sonraki en büyük ikinci meteor çukuru bölgede yer aldığından dağcılık turizmine meraklı olanlar tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir.

Anadolu Jet Ankara’dan Ağrıya yılın her günü 1 saat 45 dakika süren direk uçuşlar düzenlemektedir. İstanbul’dan ise Sabiha Gökçen Havalimanından yaklaşık 2 saat süren direk uçuşların yanı sıra Ankara aktarmalı olarak da hizmet veriyor. Söz konusu güzergahta promosyon ve ekonomi sınıfı biletler satışa sunuluyor. İzmir Adnan Menderes, Elazığ, Hatay, Malatya, Erzincan, Urfa Güney Anadolu, Diyarbakır, Gaziantep, Adana ve Antalya havalimanlarından Esenboğa aktarmalı seferler düzenlenirken Konya’dan ise Sabiha Gökçen aktarmalı seferler düzenlenmektedir. Milas – Bodrum, Trabzon ve Samsun’dan hem Ankara hem de İstanbul aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Bahsi geçen seferler için hem promosyon sınıfı hem de ekonomik sınıf bilet satın alınabilir.

Anadolu Jet tarafından tüm sene boyunca yaklaşık olarak her gün gerçekleştirilen direk ve aktarmalı uçuşlarla Ağrı’ya seyahat etme fırsatı ve imkanı bulunmaktadır. Dinamik fiyatlama yapısına sahip olan uçak biletlerini daha ekonomik olarak satın almak için en az üç hafta önce satın almak önemlidir. Bayram tatili, yılbaşı, turizm sezonu vb nedenlerle bilete talebin arttığı dönemlerde yolculuk yapmak istendiği takdirde en az iki ay önceden biletleri satın almak daha ucuza satın almak için son derece önemlidir. Anadolu Jet’in Söz konusu güzergahlar için hazırladığı planlarda değişiklik yapıp yapmadığı da güncel veriler kontrol edilmek suretiyle değerlendirilmeli, sonrasında seyahat planlaması yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir