Anadolu Jet Paris uçak bileti ile gezilecek yerleri

Dış hat seferleri pek fazla düzenlemeyen Anadolu Jet olup pek çok yerli ve yabancı havayolu vasıtasıyla ülke içerisinden Paris’e birçok zaman diliminde uçak bileti bulabilmek mümkündür. Türk Havayolları şirketine ait saat 10.05 İstanbul Atatürk Havalimanından hareket eden uçak saat 12.40 civarında Paris Charles De Gaulle Havalimanına iniş yapmaktadır. Aynı şirketin saat 12.55’te kalkış yapan uçağı saat 15.25’te, saat 15.30’da kalkış yapan uçağı ise saat 18.10’da Paris kentine varmakta olup bu uçuşlar için istenen bilet ücreti 400 lira civarındadır. Pegasus şirketinin saat 08.45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından kalkan uçağı yaklaşık 4 saatlik yolculuk süresi sonunda saat 11.35’te Paris Orly Havalimanında olmaktadır. Aynı şirketin bir diğer seferi ise saat 13.45’te gerçekleştirilmekte olup saat 16.30’da Paris’e ulaşmaktadır ve Pegasus şirketi İstanbul Paris güzergahında müşterilerinden yaklaşık olarak 450 lira ücret talep etmektedir.

AegeanAirlines şirketi ise İstanbul Paris seferlerini Atina aktarmalı olarak gerçekleştirmektedir. Saat 10.35’te İstanbul Atatürk Havalimanından yola çıkan uçak saat 12.05’te Atina Venizelos Havalimanına ulaşmakta ve buradan aktarma yaparak saat 15.50’de Paris kentine iniş gerçekleştirmektedir. AegeanAirlines saat 16.00 ve 21.20’de de İstanbul Paris seferlerini düzenlemekte olup bu seferler için belirlenen bilet fiyatı ise yaklaşık olarak 450 lira şeklindedir. Paris kentinin birçok doğal ve tarihi gezilecek yeri bulunmakta olup romantizmi ve huzuru arayanların uğrayabileceği Sen Nehri dikkat çekmektedir. Paris kentinin sembolü olma özelliğindeki Eiffel Kulesi yılda 6 milyon civarında turistin ziyaret ettiği ve Fransız Devriminin yüzüncü yılı anısına inşa edilen bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

3 farklı bölümden oluşan kulede restoran ve seyir terası bulunmakta olup keyifli bir yemek eşliğinde Paris manzarasını izleyebilmek mümkün olmaktadır.Dünya’nın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olma özelliğine sahip olan Louvre Müzesi de Paris’te bulunmaktadır. Mona Lisa tablosu, Carravagio eserleri gibi birçok sanatsal yapıya ev sahipliği yapan müze cam piramit görünümüyle yerli ve yabancı birçok turistin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Şehirde yer alan bir diğer önemli yapı ise tarihsel olma özelliğini bünyesinde barındıran ve Roma Katolik bazilikası niteliğindeki SacreCoeur Bazilikası 1914 yılında kullanıma açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir