AnadoluJet Amman Ankara Uçak Bileti

Amman ile Ankara arasında seyahat etmek isteyen kişiler için Anadolujet tarafından düzenlenen seferlere ait biletlerin fiyatları tercih edilecek tarihe ve koltuk sınıfına bağlı olarak değişmektedir. Amman-Ankara arası uçuşlar düzenleyen firmalara ait uçak bileti alan kişiler söz konusu mesafeyi 1 saat 55 dakikada gitmekte ve böylece çok daha az yorulmuş olmaktadır. İki şehir arasındaki uçuşlara ait biletlerin fiyatları ise ortalama 550 TL’dir fakat burada bahsedilen rakamın farklılık gösterme ihtimali çok yüksektir. Dünyanın en güzel kentlerinden biri tanesi olan Amman’ın toplam nüfusu 4 milyondan fazladır. Ürdün’ün başkenti olan şehir yıl içinde çok sayıda turisti misafir etmektedir.

Tarih boyunca çok önemli devletlerin himayesi altında bulunan kenti ayrıca Ortadoğu Bölgesinde yer alması burada çok sayıda tarihi ve turistik yerlerin olmasını sağlamaktadır. Özellikle doğal güzellik konusunda şehrin konumu büyük öneme sahip iken söz konusu durum diğer yapıları da etkilemektedir. Şehir içerisinde yer alan tarihi yapılardan bir tanesi Antik Roma Tiyatrosu’dur ki bunun Roma İmparatorluğu döneminde yapıldığı bilinmektedir. Tam yapılış tarihi bilinmese de tahmini olarak milattan sonra 2.yüzyılda yapıldığı söylenmektedir. Antik yapıda olan tiyatronun önemli bir bölümü halen ayaktadır ve insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Roma Antik Tiyatrosunun üç farklı bölümden oluştuğu bilinmekte ve bunların toplam kapasitesinin 6000 kişi olduğu tahmin edilmektedir. Yapıldığı döneme göre oldukça yüksek bir sayı olan bu rakam, sanata verilen önemi göstermektedir. Şehirde bulunan bir başka önemli yapı ise L şeklinde olan Amman Kalesidir. Bu kalenin Cilalı Taş Devri zamanından kaldığı tahmin edilmekte ve dönemsel olarak onarımlar geçirdiği tahmin edilmektedir. Bu ve benzer yapıları her yıl binlerce insan ziyaret etmektedir.

Ülkemizin başkenti olan Ankara içerisinde de birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Amman’a göre biraz daha az tarihi yapı bulunsa da yakın zamanda yapılan yapılar ile parklar insanların ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Anıtkabir ve Atakule gibi yapılar insanların fazlaca ilgisini çekerken bunun dışında Mogan Gölü gibi parka alanları da kent içerisinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir