Anadolujet ile Amasya uçuşları

Özellikle elması ve doğal güzellikleri ile ünlü olan Karadeniz yerleşiminin popüler şehri Amasya üzerine bir yolculuğa çıkacaksanız ilk tercihiniz Anadolujet dolayısı ile de size sağlayabileceği kaliteli bir uçuş süresi ve diğer imkanlar olsun. Üstelik Anadolujet ile Amasya’ya yapacağınız yolculuklar sizlere uygun uçak bileti avantajı sağlayacaktır. Böylelikle sizler kaliteyi ucuza mal etmenin keyfini yaşarken onlar da taşıdıkları yolcu sayılarını artırabileceklerdir.

Karadeniz’in elma diyarı Amasya’da yaşayan yakınlarınız varsa ya da sadece diğerlerinden farklı bir tatil hayal ediyorsanız, bu şehir sizler için doğru bir adrestir. Öte yandan tarihi yüzü de fazlasıyla güçlüdür. Bu sebeple orada gezebilecek bir çok yer olduğunu keşfedebilirsiniz. O halde gelin 7.000 yıllık tarihine yakından bakalım…

Amasya’da görebileceğiniz ilk yer müzelerdir. Bunların arasında en önemlileri ise Hazeranlar Konağı Müze Ev, Amasya Müzesi ve Minyatür Amasya Müzesi’dir. Tabi ki görebileceğiniz daha birçok yer bulunmaktadır. Bu yüzden de müzelerden sonra camilere de mutlaka uğrayın. Özellikle Gümüşlü Camii, Yörgüç Paşa Camii, Amasya Fethiye Camii, Bayezid Paşa Camii ve Burmalı Minare Camii gezip görmeniz gereken yerler arasındadır. Ayrıca Haliliye Medresesi’ni ve Çelebi Mehmet Medresesi’ni de görmeden geri gelmeyin. Tabi ki oraya kadar gitmişken Amasya Kalesi’ni, Kral Kaya Mezarlıkları’nı, Terziköy Kaplıcası’nı, Aynalı Mağara’yı, Yedi Kuğular Kuş Cenneti’ni ve Borabay Gölü’nü de görün.

Fakat tüm bunları yapabilmek için öncelikle sizlere uygun bir yolculuk biçimi belirlemeniz gerekmektedir. Eğer vaktiniz kısıtlı ya da keyfinize düşkünseniz hava yolunu kullanmak sizler için en iyi seçenek olacaktır. Burada karayolu ile yapacağınız yolculuklardan daha yüksek bir maliyet çıkabilme ihtimali tabi ki her zaman vardır. Ancak iyi bir araştırmacı iseniz bazı şirketlerin diğerlerinden daha iyi olduğunu keşfedebilirsiniz. Örneğin, Anadolujet fiyatlarda kolaylık sağladığı gibi bagaj hakkı ve araç kiralama işlemlerinizde de yanınızda olmakta ve size nasıl uygun olacak ise o şekilde davranmaya çalışmaktadır. Bununla birlikte zaman zaman her keseye uygun kampanyalar düzenlemekte ve kalitesini çok daha fazla insan ile paylaşmak istemektedir. Sonuçta tatil herkesin hakkıdır ve her anlamda konforlu olduğu taktirde amacını yerine getirmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir