AnadoluJet ile Ankara Trabzon arası 80 dakika

Trabzon’a Ankara’dan AnadoluJet ile 1 saat 20 dakikalık bir uçuşu 90 TL’den başlayan fiyatlar ile çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilir, Trabzon’un doğal güzellikleriyle ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Karadenizin eşsiz ve benzersiz güzelliklerinin en çok karşımıza çıktığı bir il olan Trabzon, ülkemizde tüm doğal güzelliklerin büyük bir kısmına ortak çıkmış diyebiliriz.

Gezilecek Yerler

  1. Trabzon Kalesi: Şehrin en eski yapılarından biri olarak bilinen Trabzon Kalesi, geçmişten bugüne dek iyi bir şekilde korunarak halen daha varlığını sürdürmektedir. Surlarının en eski bölümü Roma dönemlerine dayanan bu kalenin buram buram tarih koktuğunu söyleyebiliriz.
  2. Sümela Manastırı: Şehrin simgelerinden biri olarak bilinen Sümela Manastırı, dünyaca ünlü olan ve tarihiyle dikkat çeken bir yapıdır. Orta Karadeniz bölgesinde görüp görülebilecek en devasa yapılardan biri olan Sümela Manastırı, mimarisiyle ve boyutlarıyla son derece büyüleyici bir yapıdadır. Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan ve 300 metre yükseklikte bulunan bu yapı, mutlaka görülmesi ve güzelliklerine tanıklık olunması gereken bir yapı.
  3. Sera Gölü: Heyelan set gölü olarak bilinen Sera Gölü, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yer almakta ve genel görünümü ile doğallığı en iyi şekilde yansıtmaktadır. Yeşilliklerle birlikte muhteşem bir uyum yakalayan bu göl, 4 km kadar uzunluğa sahiptir ve gölün çevresindeki yapılar göle ayrı bir hava katmaktadır.
  4. Şolma Yaylası: Trabzon denildiği zaman gezilecek yerleri bakımından akla gelen ilk yerlerden biri de yaylalardır. Birçok yaylaya sahip olan Trabzon, Şolma Yaylası ile çok farklı bir atmosfer sunmaktadır. Maçka’ya 22 kilometre kadar uzakta olan Şolma Yaylası, doğayı size bütünüyle sunan bir yer olarak karşınıza çıkmaktadır.
  5. Altındere Vadisi: Devasa bir alanda olan ve yeşillikleri ile büyüleyici bir doğası olan Altındere Vadisi, kendisine hayran bırakan bir yapıya sahiptir. Yeşilliğin içerisinden geçen bir akarsu ve bir de eski bir köprüye sahip olan bu vadi, ülkemizde yalnızca belirli bir kitle tarafından bilinmekte ve Trabzon gezilerinde ziyaret edilmektedir. Bu vadinin yıllık olarak 350 bin kadar ziyaretçisinin olduğu söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir