AnadoluJet ile Bursa Uçuş Seçimleri

Bursa içerisinde barındırmış olduğu kendine has ve sade güzellikleri nedeniyle ülkemizin en güzide illerinden bir tanesidir, her köşesinde çok farklı ve çok güzel manzaralar ile karşılaşacağınız Bursa, muhteşem doğa manzaraları, tarihi mekanları ve eşsiz havasıyla sizleri karşılamaktadır. Ankara’dan Anadolu Jet vasıtasıyla Bursa’ya sadece 70 TL’den başlayan fiyatlarla 55 dakika içerisinde uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

  1. Bursa Ulu Cami: Bursa’nın en önemli simgelerinden ve değerlerinden biri olan Ulu Cami, mimari dokusuyla eşsiz bir büyüye kapılmanıza ve maneviyat anlamında büyük bir ferahlama hissetmenize neden olacaktır. 1399 yılında Yıldırım Beyazid tarafından yaptırılmış olan bu cami, ülkemizde görsel anlamda en çok dikkat çeken camilerin başında gelmektedir.
  2. Misi Köyü: Bursa’da bulunan ve en eski yerleşim alanlarından biri olarak bilinen Misi Köyü, tarihi kalıntıları en iyi şekilde yansıtan bölgelerden biridir. İçerisinde bulundurmuş olduğu eski ve tarihi evleriyle çok farklı bir genel mimariye sahiptir. Gerçek köy ortamı ve mimarisini görmek isteyenler, mutlaka Bursa’da bu köyü ziyaret etmelidirler.
  3. Uludağ Kayak Merkezi: Kış tatili denildiği zaman direkt olarak akla gelen yerlerden biri olan Uludağ Kayak Merkezi, kış turizmi ve kayak sporu için son derece elverişli bir alandır. 11.338 hektarlık bir alanda bulunan kayak merkezi, her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turisti ağırlamaktadır.
  4. Bursa Botanik Parkı: Doğa, ağaç, çiçek ve yeşillik sevenlerin mutlaka uğraması gereken bir durak olan Bursa Botanik Parkı, daha önce hiçbir yerde solumadığınız ve solumanız zor olan bir havasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Havasıyla, görünümüyle ve bitkileriyle huzuru iliklerinizde hissetmenize neden olacak bu park, Bursa’da görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir.
  5. Yeşil Türbe: Bursa’da tarihi anlamda en çok bilinen ve en eski yapılardan biri olarak karşımıza çıkan Yeşil Türbe, 1421 yılında Sultan Mehmet Çelebi tarafından yaptırılmıştır. Özellikle eşsiz mimarisinin son derece dikkat çekiyor olması ve tarihin tozlu raflarını gözler önün seriyor olması, söz konusu türbenin en önemli özelliğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir