AnadoluJet ile Denizli’ye Seyahat Programı

Anadolu Jet ile Denizli’ye toplamda 2 saat 55 dakika süren bir uçuşla Ankara’dan seyahat edebilirsiniz. Bu seyahatler genel olarak 110 TL’den başlayan fiyatlarla karşınıza çıkmaktadır.
Pamukkale Travertenleri ile dünya genelinde bir üne sahip olan Denizli, birbirinden güzel birçok tarihi ve doğal güzelliği içerisinde barındırmaktadır. Sadece Pamukkale Travertenleri ile ünlü olmayan Denizli, horozu, kaplıcaları, antik kentleri, akarsuları, havası ve eşsiz atmosferiyle de büyük bir üne sahiptir.
Gezilecek Yerler

  1. Pamukkale Travertenleri: Ülkemizin turizm adına en önemli yerlerinden biri olan Pamukkale Travertenleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bir bölgedir. Şehrin simgelerinden biri olarak kabul edilen travertenler, genel görünüm itibariyle sizlere son derece eşsiz bir atmosfer sunmaktadır.
  2. Çizmeli Kaplıcaları: Denizli’ye gidip de bir kaplıca keyfi yapmadan dönmek kesinlikle olmaz. Bu konuda muhteşem bir seçenek olan Çizmeli Kaplıcaları, ruhen sizi büyük ölçüde rahatlatacak olsa da, bedenen de birçok hastalığa iyi gelmekte ve sağlık açısından çok faydalı olan bir kaplıcadır. Ayrıca bölgede birçok antik kent kalıntılarının bulunması, bölgenin daha cazip bir hal almasında son derece etkili.
  3. Servergazi Türbesi: 1210 yılında inşa edilen bir türbe olarak karşımıza çıkan Servergazi Türbesi, mimarisi ile büyüleyen bir yapıdır. Günümüze dek mimari yapısını korumuş olan bu türbe, en çokta bu özelliği ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bölgeye ulaşım son derece kolaydır ve toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım sağlanabilmektedir.
  4. Philippe Martyrion Kilisesi: Denizli’nin tarihi anlamda en eski yerlerinden biri olarak kabul edilen bu kilise, Hz. İsa’nın 12 havarisi arasında yer alan bir ismiyle ünlüdür. Milattan Önce 80 yılında Hıristiyanlığın yaygınlaşması adına kurulan bu kilise, günümüzde halen daha varlığını sürdürmekte ve mistik havasıyla karşımıza çıkmaktadır.
  5. Ağlayan Kaya Şelalesi: Oldukça büyüleyici bir görüntü ile karşımıza çıkan Ağlayan Kaya Şelalesi, 30 metre yükseklikten akan suların kayalar üzerinde eşsiz bir görüntü oluşturmasına neden olmaktadır. Bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden biri olarak bilinen bu kayalar, Denizli’de mutlaka görülmesi gereken bölgelerden biri olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir