Anadolujet İndirimli Gümüşhane Uçak Biletleri

Anadolujet firması tarafından yapılan kampanyalar insanların indirimli olarak seyahat edebilmesine olanak sağlarken Gümüşhane yolcularından bazılarının uçak biletleri alırken özellikle kampanya dönemini beklediği ifade edilmektedir. Anadolujet indirimli Gümüşhane uçak biletleri için insanların önemli bir kısmı erken rezervasyon yaptırmakta ve bu rezervasyon sayesinde biletler tükenmeden önce alınabilmektedir. Dolayısıyla da söz konusu biletlere yoğun bir talep olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun temel nedeni şehrin hem uzak bir noktada hem de Karadeniz Bölgesinde bulunmasıdır. Karadeniz Bölgesinin yollarının son derece zorlu olması, insanları uçaklara yönelten en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Gümüşhane konum olarak Karadeniz Bölgesi içerisinde olmasına karşın denize kıyısı olmayan kentlerden bir tanesidir. Üstelik dağların çok yoğun olmasından dolayı şehrin nispeten dağınık bir yapıda olduğu söylenebilir. Bunun sonuçlarını her alanda görmek mümkündür. Tarımsal arazilerin dağınık ve küçük olması burada belli başlı ürünlerin yetiştirilmesine neden olmaktadır. Bunların haricinde dağlık yapı sanayinin gelişmesini engellemektedir. Zigana Geçidi bölgenin ne kadar dağlık olduğunu göstermesi açısından son derece önemlidir. Bundan dolayı da insanlar tarım ve hayvancılık ile çok daha fazla ilgilenmektedir. Gümüşhane kendine has özellikleri olan tipik bir Anadolu kenti olarak ifade edilebilir.

Gümüşhane’de çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunmakta ve bunları çok daha yakından görmek isteyen kişiler uzak noktalardan buraya gelmektedir. Yurtiçinden turist geldiği gibi az da olsa yurtdışından da gelenler olmaktadır. Şehrin en önemli güzelliklerinden bir tanesi Zigana Geçidi olup dağları delip geçen bu geçit çok büyük ilgi görmektedir. Geçidin rakımının 2.000 metreden fazla olması yılın büyük bölümünde burasının sisle kaplı olmasına neden olur ki bu da çok özel görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar. Karaca Mağarası ve Kadırga Yaylası da kentin diğer önemli güzellikleri arasında yer alır. Bölgeye yapılacak olan yollar sayesinde buraya gelen turist sayısının arttırılabileceği düşünülmektedir.

Gümüşhane’nin kendine has olan yemekleri de oldukça meşhurdur. Bu yemeklerin yapımı için genellikle bölgede yetişen ürünler kullanılmaktadır. Siron, Su Böreği, Erişte Tatlısı ve Lalanga bunlardan bazılarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir