Anadolujet Mekke Uçak Bileti

Sınırlı sayıda koltuk için geçerli olan Anadolujet promosyonlu Mekke uçak bileti ile Türkiye’nin birçok yerinden ulaşımın mümkün olduğu tarihi ve İslami öneme sahip olan şehir ziyareti gerçekleştirilebilir. Arabistan yarımadasında bulunan şehri Anadolujet Mekke promosyonlu uçak bileti ile uygun fiyatlarla görmek mümkün oluyor. Hicaz bölgesinde yer alan şehir dünyadaki en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Mekke ziyareti genellikle hac görevini gerçekleştirmek adına yapılsa da birçok farklı mekânı ile tatilcilere gezi olanakları sunmaktadır. El Haram ve Kâbe temel dini mekânlar olurken bu mekânların dışında da ziyaret edilecek yerler yer almaktadır. Sevr Mağarası, Cennetül Mualla, Makam-ı İbrahim gibi mekânlar da görülmeye değerdir. Sevr Mağarası Kureyşlilerin saklandığı mağara iken Cennet-ül Mualla Hz. Ebu Talip ve Hz. Hatice’nin çocuklarının mezarlarının bulunduğu yer, Makam-ı İbrahim ise Kâbe’nin yan kısmında bulunan halkın Hz. İbrahim tarafından hacca daveti sırasında üzerine çıkılan taşın yerinde bulunan yapılardandır. Nur Dağı’nın ise şehre uzaklığı yaklaşık 6 km olup Hz. Muhammed’e vahyin ilk olarak indiği yer olan Hira Mağarasını içerisinde bulundurduğundan bu yer büyük öneme sahiptir. Jamaraat Köprüsü ise Mekke ile Mina’yı bağlayan bir köprüdür. Müslümanların şeytan taşlamak adına yöneldiği bu güzergâhtır. Şehirde zemzem kuyusu ve Kuran Kapısı da görülebilecek yerler arasındadır. Şehirdeki altyapı hizmetlerinin gelişmesi her yıl ağırladığı ziyaretçi sayısının oldukça arttırmıştır şehrin.

Mekke mutfağında yemekler İslami kurallar dikkate alınarak yapılmakta olup şehirdeki tüm lezzetler bu özelliği taşımaktadır. Tüm dünya mutfaklarının izlerinin görüldüğü Mekke mutfağı Hindu yemeklerini, Kuzey mutfağını, fast food yemekleri gibi farklı kültürlerden lezzetleri bulabileceğiniz bir şehirdir. Şehirde alkol yasak olup popüler restoranlarda da dahi bulundurulmamaktadır. Lübnan mutfağını en iyi şekilde yansıtan şehirde yer alan restoran sayısı fazladır. Restoranlarda kişi isteğine göre bahşiş verebilmekle beraber bahşiş zorunluluğu bulunmamaktadır.

Mekke şehir içi ulaşımın sağlanmasında yerel veya küçük otobüsler, metro hattı ve taksiler kullanılmaktadır. Ulaşım son derece ucuz olup çeşitli metro ağları üzerinden sağlanmaktadır. Şehre hac görevini gerçekleştirmek için gelenler içinse dini bölgelere kolay ulaşım için beş çeşit metro güzergahı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir