Anadolujet Moskova İndirimli Uçak Bileti Bul

Rusya başkenti olan Moskova uçuşları için indirimli biletler bulunmakta olup Anadolujet havayolu firması tarafından uygun fiyatlarla uçak bileti bul ile sorgulama ve satın alma işlemleri yapılabilmektedir. Anadolujet Moskova indirimli uçak bileti bul işlemi yapılarak avantajlı fiyatlarla bilet sahibi olunarak Rusya turu gerçekleştirilebilir. Bilet sorgulama işleminin yanı sıra fiyat karşılaştırması da yapılabilmektedir.

Geniş bir ova üzerine kurulmuş olan Moskova, sert karasal iklimin etkisi altındadır. Kente turistik bir gezi için en tercih edilen aylar Nisan ve Mayıs ayları olmaktadır. Bu aylarda hem sıcaklık hem de fiyatlar en iyi durumda olmaktadır. Kentte İngilizce pek yaygın kullanılmamasına karşın Rusçadan sonra en yaygın dildir. Moskova metroları eşsiz görünümleri ile Uluslararası sergilerde yoğun ilgi görerek Büyük Ödüle layık olmuştur. Moskova sanat bakımından oldukça gelişmiş bir kent olup bale, film, tiyatro gibi sahne etkinliklerinde başarılı bir konumdadır. Klasik müzik tarzında çığır açan Moskova Uluslararası Sahne Sanatları Merkezi ve şehrin sirk konusunda oldukça başarıya imza atmasını sağlayan Moskova Sirki önemli çalışmaları gerçekleştirmiştir. Şehirdeki ünlü gece kulüpleri ise Novy Arbat Caddesiüzerinde bulunmaktadır.

Rusya’nın en fazla nüfusa sahip kenti olarak Moskova gelişmiş tatil seçeneklerini de sunmaktadır. Gerek gece hayatı gerekse eğlence faaliyetleri bakımından gelişmiş bir şehirdir. Moskova metrosu dünyanın ilk metrosu olup Kiril alfabesi ile yazılan hatların bulunduğu duraklardaki bilgiler bulunmakta olup bu şehir içi metrolar günümüze kadar birçok değişime tanık olmuştur. Şehirde ulaşım genellikle metro ile sağlanmakta olup şehrin birçok yerine seferler bulunmaktadır.

Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı ve Moskova denildiğinde akla ilk gelen yapılardan biri olan Aziz Vasil Katedrali heykeli şehre gelenler tarafından mutlaka görülmesi gereken yapılar olmaktadır. Yüzlerce yıllık tarihleri ile şehrin kültürünü anlamada yardımcı olacak yapılardandır. GUM AVM ise görülmeye değer bir iç mekântasarımına sahip olmanın yanı sıra şehrin mutfak kültürünün yansıtıldığı lezzetleri de içerisinde barındırmaktadır. Moskova Arbat Caddeleri çok sayıda kafe ve mağazanın bulunduğu işlek caddeler olup trafiğe kapalı olması nedeniyle gezilmesi kolay ve kalabalık caddelerden biri olarak görülmeye değerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir