Anadolujet Rize Uçak Bileti Sorgula

Ülkemizin en önemli havayolu şirketlerinden birisi olan Anadolujet firması ülkenin her yerine olduğu gibi Rize iline de seferler düzenlemekte ve insanlar uçak bileti için farklı platformlardan sorgula işlemi yapmaktadır. Söz konusu platformların en önemlisi internet arama motorları olup kişiler Anadolujet Rize uçak bileti sorgula yazmak suretiyle biletlere çok hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu yöntemin hem kolay hem de kısa sürede sonuç vermesi, son dönemlerde çok fazla tercih edilmesine neden olmaktadır.

Karadeniz Bölgesinin en özel kentlerinden bir tanesi olan Rize, alan olarak küçük sayılabilecek bir il olmasına karşın ülkemize olan etkisi son derece yüksektir. Doğu Karadeniz bölümünün kıyı şeridinde bulunan Rize, oldukça dağlık bir yapıya sahiptir ve bu yapısı yerleşimin dağınık olmasına sebep olmaktadır. Çok fazla yağış alması nedeniyle tarımsal verimlilik son derece fazladır. Rize denilince insanların aklına direkt Rize çayı gelmekte ve hem ülke içindeki ihtiyacı karşılamakta hem de yurtdışına bu çayları ihraç etmektedir. Ülke ekonomisi için de son derece önemli bir rolü olduğu söylenebilir.

Rize’nin bir diğer özelliği ise turizm bakımından oldukça zengin olması gösterilebilir. Bilindiği gibi yaz aylarında farklı bir tatil arayanların uğrak noktası Karadeniz’dir. Bölgeye gelen insanlar Rize’ye geldiklerinde Ayder Yaylası başta olmak üzere kentin tarihi ve doğal güzelliklerini ayrıntılı olarak gezmektedir. Doğal güzellikleri hemen herkes bilmesine rağmen kentte bulunan tarihi yapılar gereken önemi görememektedir. Bu yapılardan bir tanesi de Zilkale olup Çamlıhemşin ilçesinin sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine sadece 12 km uzaklıkta olması, insanların ulaşım noktasında çok fazla sıkıntı yaşamasını sağlamaktadır. Kalede 8 tane burç ve bir tane de gözetleme kulesi bulunmakta olup bunlara bakarak, savunma amaçlı olarak kullanıldığı söylenebilir.

Karadeniz Bölgesine has olan damak tadı bu kent için de geçerlidir. Özellikle kış döneminde yemeklerin önemli bir kısmının ana maddesi hamsidir. Hamsi dışında da balık yemeklerde kullanılır fakat ana maddenin hamsi olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır. Hamsili pilav, hamsi çığırtası, hamsi çorbası bunlardan bazılarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir