Anadolujet uçağında gerçekleşen şok gözaltı

Geçen günlerde Anadolujet uçağına gelen polisler sabah saatlerinde işlediği suçtan dolayı aranan kadını uçağın içinde gözaltına alarak uçaktan ayrıldılar. Olay Anadolujet firmasının TK7247 sefer sayısı ile yapılacak olan uçuş sırasında gerçekleşti. Uçak için yolcular gerekli kontrol işlemlerinden geçtikten sonra uçağın içine alınmaya başlandı. Daha sonra ise yolcuların tamamı uçaktaki yerlerini aldılar. Tam uçuş gerçekleşecek iken beklenmedik bir olay yaşandı. Film sahnelerini aratmayan olayda polisler uçağın kapısından giriş yaparak bir noktaya doğru yönelmeye başladılar. Polisler daha sonra 22D numaralı koltukta oturan kadına birkaç kısa soru sorduktan sonra kadınla birlikte uçaktan ayrıldılar. Yolcular ise olayı meraklı gözlerle izlerken uçak rötar yapmak zorunda kaldı.

Yaşanan olay ile ilgili detaylar ise daha sonra belli olmaya başladı. Sabah saatlerinde bir cinayete karıştığı belirlenen kadın olay yerinden ayrılmış ve daha sonra ise Anadolujet ile Ankara’dan İstanbul’a gitmek için uçağa binmiştir. Olayı kısa sürede çözen polis ekipleri ise kadının izini kamera kayıtlarından takip etmişler ve havalimanına gittiği öğrenmişlerdir. Hızlı bir şekilde yolcu listeleri kontrol edilmiş ve kadının İstanbul’a giden uçakta olduğu anlaşılmıştır. Bu aşamadan sonra ise adeta zamanla yarış gibi bir süreç yaşanmış ve polisler son anda uçağa yetişmişlerdir. Daha sonra kimlik kontrolü yapılmış ve söz konusu kadının aranan kişi olduğunun anlaşılması üzerine gözaltı işlemi uygulamışlardır.

Anadolujet’e ait bir uçakta yaşanan olay zaman zaman havalimanlarında yaşanabilmektedir. Bazı suçlular kendilerinin tespit edilemediğini düşünerek uçakla suçun işlendiği şehirden ayrılmak istemektedir. Fakat polisler ilgili kişiyi tespit ettikten sonra kısa bir süre içinde şüpheli kişiyi havalimanın içinde ya da bu olayda olduğu gibi uçağın içerisinde gözaltına almaktadırlar. Polislerin uçuş kayıtlarına doğrudan erişebilme yetkisi sayesinde uçakla yolculuk yapmak isteyen suçlulara ve şüphelilere kısa süre içinde ulaşılabilmektedir. Polislerin elindeki bu imkan son derece önemli olup kanunların uygulanmasına ve güvenliğin sağlanmasına çok yardımcı olmaktadır. Söz konusu durumlar zaman zaman uçakları rötar yapmasına neden olsa da suçluların yakalanması için bu durum anlayışla karşılanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir