Anadolujet Ucuz Batman Uçak Bileti

Batman ülkemizin güney bölümünde yer alan kentlerden bir tanesi olup buraya gelmek isteyen kişiler Anadolujet seferlerine ait uçak bileti için erken rezervasyon yaptırdıklarında çok daha ucuz bir şekilde bilet alabilmektedir. Bunun dışında Anadolujet firması dönemsel olarak Batman uçak bileti için farklı kampanyalar yapmak suretiyle fiyatların nispeten daha ucuz olmasını sağlamakta ve bu da insanların yoğun ilgisine neden olmaktadır. Bu şehre seyahat edecek olan kişiler büyük kentlerden direkt olarak gelebilirken diğer yerlerden geleceklerin mecburen aktarmalı uçuşlara yönelmesi gerekmektedir. Aktarmalı seferlerde ise insanlar daha uzun süre yolculuk yapmak durumunda kalmakta ve buna bağlı olarak daha az tercih edilmektedir.

Ankara’dan Batman’a gitmek isteyen kişiler için hem aktarmalı hem de aktarmasız uçuşlar yapılmakta olup insanlar aktarmasız olanlara daha fazla ilgi göstermektedir. Bu şekilde yapılan yolculuklar 1 saat 25 dakika sürerken aktarma durumunda süre 5 saati geçebilmektedir. Ayrıca aktarmasız uçak biletleri 151 TL’den başlarken aktarmalılar için ise daha fazla ödeme yapılması söz konusudur. Bundan dolayı insanlar direkt yolculukları daha fazla tercih etmektedir. İstanbul’dan bu şehre gelmek isteyen kişiler için ise havada kalma süresi 2 saat 5 dakikadır. Biletler için ödenmesi gereken ücret 231 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Nihayetinde bu imkanlar insanların çok kısa sürelerde istedikleri noktalara ulaşmasına imkan vermektedir. böyle bir seçenek olmasa idi otobüslerle yapılan yolculuk 18 saatten fazla sürecekti.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Batman’da 700 bin civarında insan yaşarken bunların önemli bir bölümü şehir merkezlerinde geriye kalan az bir kısım ise köylerde yaşamaktadır. Dolayısıyla da il ve ilçelerdeki insan sayısının yoğun olduğu söylenebilir. Burada yer alan güzellikle ülke içinden yerli turist gelmesine de neden olmaktadır. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin Batman’a hakim olması bunun nedeni olarak gösterilebilir. 1400’lü yıllarda yapılan Otlukbeli Savaşında Uzun Hasan’ın ölen oğlu Zeynel Bey’in türbesi burada yer almaktadır. Farklı bir mimari ile inşa edilen türbe çok fazla ilgi çekmektedir. Bunun dışında da çok sayıda eser bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir