Ankara Tokyo Uçak Bileti Fiyatları

Ankara ile Japonya ülkesinin en büyük şehri olan Tokyo arası uçuşlar aktarmalı ya da aktarmasız olarak çeşitli havayolu şirketleri tarafından düzenlenmekte olup uçak biletleri farklı gün ve saatler için bulunabilen biletlerin fiyatları ise kullanılacak olan havayolu firmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilirken ortalama fiyatlar 4000 TL den başlayıp 15000 TL ye kadar çıkmaktadır.  Ankara Tokyo uçak bileti fiyatları havayolu tarafından belirlenerek aktarma sayısı fiyatlarda belirleyici unsur olabilmektedir.

Türkiye’nin başkenti olan Ankara kamu kurumlarının fazla olduğu bir şehir olarak çok sayıda ziyaretçi yıl içerisinde ziyaret etmektedir. Yabancı ülkelerden turist ağırlayan Ankara’nın önemli tarihi yapıları da bölgenin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Başta Anıtkabir olmak üzere Ankara Kalesi, Kocatepe Camisi, Maltepe Camii, Pembe Köşk, Roma Duvarı, Yeni Camii, Kuğulupark, Atakule gibi yapılar şehrin tarihini zenginleştiren yapılar arasındadır. Türkiye’nin kalabalık illeri arasında bulunan Ankara’nın 5.445 bin nüfusu bulunmaktadır. Ankara piknik alanları Çamlıdere Aluçdağı mesire yeri, Atatürk Orman Çiftliği, Göksu Park, Soğuksu Milli Parkı, Sorgun mesire yeridir. Ankara ilinde ulaşım ise yoluyla sağlanmaktadır. Kentte ulaşım olanakları gelişmiş olup Ankaray ve metro raylı sistemleri, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır.

Tokyo körfezinin kıyısında bulunan Tokyo gerek kültürel yapısı gerekse büyük park ve müzeleri sayesinde Japonya’da yoğun ilgi gören kentlerdendir.Uzak doğu ülkelerinden biri olan Japonya’nın en gelişmiş şehri olan Tokyo’da Tokyo İmparatorluk Sarayı, Sensoji Tapınağı, Ueno Park, Tokyo Ulusal Müzesi, Kaneiji Tapınağı, Tokyo Modern Sanat Müzesi, göletleri ve çeşitli ormanlık alanda bulunan park ve tapınaklar ön plana çıkmaktadır. Tokyo’da en uzun çelik kale olan Tokyo Kalesi bulunmaktadır. Merkezde bulunan kule 333 metre uzunluğundadır. Her mevsim kent ziyarete uygun hava koşullarını sağlamakta olup ilkbahar ve sonbahar ayları gezi için en uygun aylar olmaktadır. Türkiye’den Tokyo’ya direkt olarak uçuşlar düzenlenmektedir. Bu durum kente ziyaretleri arttırarak turizm bakımından daha gelişmiş bir kent haline getirmiştir. Kentin turistik mekanları ve tarihi yapıları da ekonomik kalkınmada önemli role sahip olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir