Ankara Van Uçak Bileti fiyatları

İstanbul üzerinden Ankara aktarmalı bir çok Van iline uçuşlar düzenlenmektedir, Ankara ve Van arasını uçak biletlerinin fiyatları anlık olarak değişebiliyor. Her uçuşta seçebileceğiniz iki tane kategori bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ekonomi promosyon biletidir ve ikincisi de ekonomi esnek biletidir. Bu her iki bilette bazı farklılıklar bulunmaktadır. Birinci ekonomi promosyon biletini seçmeniz durumunda biletinizle ilgili bazı değişiklikleri gerçekleştiremeyeceksiniz. Ekonomi esnek biletini seçmeniz dâhilinde ise biletinizde bazı şartlar altında değişiklik hakkınız bulunmaktadır. Uçuş gününüzde uçuş saatinizden en az 1 saat öncesinde havalimanında bulunmanız gerekmektedir. Check in işlemini gerçekleştirirken mutlaka havalimanında kimlik kartınızında yanınızda bulunması gerekmektedir. Gerekilen zamanda check in işleminizi yaptırmamanız durumunda uçuşu gerçekleştiremeyeceksiniz.

Bilet alırken iki seçenek olduğunu söylemiştik. Bunların her ikisinde de CIP salonlarına geçiş yapılamamaktadır. Miles&Smiles üyesi olmayan yetişkin yolcular CIP salonundan faydalanmak istiyorlarsa kişi başı 50 TL vermeleri gerekmektedir. Çocuk üyelerin ise kişi başı 25 TL vermeleri gerekmektedir. Miles&Smiles Plus kartına sahip olan iç hat yolcuları ise CIP salonlarına yetişkinler 30 TL verirken, çocuklar ise 15 TL vermektedir. Miles&Smiles Elit yolcuları ise CIP salonlarından ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedirler.

İstanbul Ankara Van uçuşları her gün düzenli olarak aktarmalı ve aktarmasız olarak yapılmaktadır. İlk uçuş saat 08:05’de Ankara aktarmalı uçuştur. 10:00’da Ankara Esenboğa havalimanından Van Havalimanına geçiş yapılır. Toplam hesaplanan uçuş süresi de 3 saat 50 dakika olmaktadır. Saat 08:55’de İstanbul’dan direkt Van’a uçuş vardır. Toplamda 2 saat 5 dakika sürmektedir. Bir sonraki uçuş ise 16:05’de İstanbul Van direkt uçuşudur. Toplamda 2 saat sürmektedir iniş saati olarak 18:05 belirlenmiştir.

Bir sonraki uçuş ise gece uçuşudur ve Ankara aktarmalı yapılmaktadır. Saat 22:40’da Ankara yönüne kalkan uçak 1 saatlik yolculuk sonrasında Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yapar. Daha sonra da sabah 08:05 uçağına aktarılır. Burada toplam aktarma süresi ve uçuş süresini de eklersek 11 saat etmektedir. İstanbul-Van bilet fiyatları genel olarak 115 TL fiyatlardan başlamaktadır. Daha uygun fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız, biletlerinizi 2 hafta öncesinden almayı deneyebilirsiniz. Ya da Anadolu Jet’in kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir