AtlasGlobal Beyaz Şehir Belgrad Kampanyası

İstanbul ve Atina şehirlerinden sonraki en köklü Avrupa yerleşimi olan Belgrad Sırbistan ülke sınırları içerisinde olup buraya AtlasGlobal farkıyla ulaşım kampanyası yapılabilmekte ve kentin ismi Sırpça Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. Kaliteli hizmet ve güvenli ulaşım için AtlasGlobal Beyaz Şehir Belgrad kampanyası fırsatlarını kaçırmamaya dikkat etmek gerekmektedir. Bu ayrıcalıklı uçuş keyfi ve uygun fiyatlardan yararlanmak için erkenden rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Sırbistan’ın en kalabalık şehirlerinden olan Belgrad, bu ülkeye başkentlik yapmaktadır. Onlarca savaş görmüş ve çeşitli yıkımlara sahne olmuş kent, Vinca Kültürünün hayat bulduğu yerdir. Şehrin zengin tarihi geçmişi bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle pek çok kez işgal edilip yakılıp yıkılmış ancak küllerinden yeniden doğmayı bilmiştir. Sırbistan’daki özel idari statüye sahip olan beş bölgesinden biri de Belgrad şehridir.

Kentin 2 milyon nüfusu bulunmaktadır. Balkanların güzide yeri sayılan ve ağırladıklarına sınırsız eğlence vadeden şehir, önemli turizm yerleri arasındadır. Çeşitli etkinliklerin yanında tarihi dokusuyla da ziyaretçileri için önemli bir konumdadır. Öte yandan burada binlerce konaklama yeri bulunabilmektedir. Öte yandan buraya Türkiye’den vizesiz gidilebileceğinden ülkemizce de sıkça tercih edilmektedir. Bölgenin gezilmesi için en ideal aylar ise mayıs – eylül aylarıdır. Burada gezilmesi gereken pek çok yer vardır. Bu yerlerin başında da Aziz Sava Katedrali gelmektedir.

Bölgenin diğer ünlü turistik bölgesi de Kalemegdan Kalesi ve Parkı olarak geçmektedir. Savaş döneminde askeri üs diye kullanılmış olup Sırbistan’ın en eski bölgesi konumundadır. Kalede kent manzarasını izleyebilir, parkın içerisindeki; müze, çocuk parkı, hayvanat bahçesi, sanat merkezi, restoranlar gibi farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca buradaki heykellerin de görülmesi gerekmektedir. Kaleyi gezmek bedava olsa da parkın içerisinde bulunan askeri müzeyi ziyaret etmek isterseniz bir miktar para ödemeniz lazımdır.

Belgrad mutfağı, pek çok kültürden etkilendiğinden oldukça çeşitlidir. Karma yapıdaki mutfaklarında baharatlar önemli bir yer tutmaktadır. Et tüketimi oldukça yaygın olan şehirde kırmızı et kadar çok olmasa da balık tüketimi de oldukça fazladır. Yemeklerin tadına bakabileceğiniz restoranlar çoğunlukla Mihailova ile birkaç caddede yoğunlaşmaktadır. Fiyatlar genel olarak uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir