AtlasGlobal Dalaman Uçuşlarında İndirim Kampanyası

İstanbul üzerinden Muğla şehrine bağlı önemli tatil beldelerinden olan Dalaman ilçesine AtlasGlobal konforuyla gerçekleştirilecek uçuşlarında yaz boyunca sürecek indirim kampanyası haftada altı gün olarak devam edecektir. AtlasGlobal Dalaman uçuşlarında indirim kampanyası vasıtasıyla, düşük maliyetli ve kaliteli uçuşun keyfini İstanbul’dan Dalaman’a, Dalaman’dan İstanbul’a giden seferlerle yaşamak mümkündür. Online bilet alma rahatlığı da sunan bu kampanyadan faydalanmak çok kolaydır.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanlarından biri olan Dalaman ilçesi, yaz turizmi ve tatil denilince akla gelen ilk beldelerden olmaktadır. Muhteşem doğa manzaraları, göz alıcı uzun kumsalları ve güzel denizi ile tatilciler için değerlidir. Bu saydıklarımızın yanı sıra bünyesinde barındırdığı antik kentleri ile de tarih turizmi sevenleri bölgeye toplamayı başarmaktadır. Bunlardan mutlaka görülmesi gerekeni ise Telmessos Antik Kenti olacaktır. Her mevsim ziyaret edilebilecek özellikte olan yerleşim yeri, şehrin karmaşasından uzaklaşmayı ve huzuru vadetmektedir. Akdeniz ikliminin yaşandığı bölgede temiz havanın tadını çıkarmak ve lezzetli yemekleri tatmak da sunduğu avantajlardan bazılarıdır.

Bu güzel ilçede, tatil alanlarının yanında gezilip görülecek önemli yerler de mevcuttur. Gezilmesi gereken mekanlardan önce, tatil koylarından önemlileri hakkında birkaç bir şey söylemek icap eder. Buranın el değmemiş koylarından olan Sarsıla Koyu çam ağaçlarıyla çevrelenmiş olup misafirlere güzel bir deniz keyfi sunmaktadır. Burasının yanı sıra, Sarıgerme Plajı ile Ekinci Koyu da önemli ve hoş tatil yerlerindendir. İlçenin en geniş plajı da  yine Sarıgerme’dir.

Öte yandan Türkiye sınırlarında rafting sporunun yapıldığı en iyi yer de bu ilçededir. Dalaman Çayı rafting için de bunaltıcı sıcaktan kaçmak isteyenlerin de ilk duraklarından olmaktadır. Burada adrenalinin damarlarınızda nasıl aktığını tecrübe ederek inanılmaz anlar yaşayabilirsiniz. Tatiliniz için böylesine geniş seçenekler sunan yerleşim yerinde konaklama da çeşitlidir. Dört – beş yıldızlı oteller dışında, pansiyonlarda ve butik otellerde kalmak mümkündür. Bu konaklama alanlarında her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlanmaktadır.

Osmanlı’nın zengin mutfağından etkilenen mutfağıyla, lezzetli yemeklere doyabilirsiniz. Et yemekleri ve zeytinyağlı mezeleri ile öne çıkan bu mutfak, deniz ürünleri konusunda da gelişmiştir. Sılcan yoğurtlaması ise bu yörenin en ünlü mezesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir