Balıkesir seyahat rehberi geziler

Doğasıyla, parklarıyla, yeşil alanlarıyla ve daha birçok güzelliği ile karşımıza çıkan Balıkesir son derece sempatik bir atmosfer ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Bilinmeyen birçok güzelliği bulunan Balıkesir, nadir rastlayacağınız manzaraları sizlere sunmaktadır. Anadolu Jet ile Ankara’dan Balıkesir’e 70 TL’den başlayan fiyatlarla çok konforlu bir şekilde seyahat gerçekleştirebilirsiniz.
Gezilecek Yerler
1. Balıkesir Saat Kulesi: 1829 yılında Girit’li Mehmet Paşa tarafından yaptırılan bu kule, İstanbul Galata Kulesi benzeri bir yapıda inşa edilmişti. Ancak 1897 yılında meydana gelen deprem nedeniyle yıkılmış ve sonrasında 1901 yılında tekrar inşa edilerek bugünkü şeklini almıştır. Mimari açıdan dikkat çeken bu eser, şehirde mutlaka görülmesi gereken yapılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
2. Paşalimanı Adası: Marmara Denizi’ne bağlı olan adalardan biri olarak karşımıza çıkan Paşalimanı Adası, Balıkesir’in Erdek ilçesinde bulunmaktadır. Balıkçılığa son derece elverişli olan bu ada, oldukça muhteşem bir doğaya ve bitki örtüsüne sahiptir. Yerli ve yabancı turistler tarafından fazlasıyla dikkat çeken bu ada, Balıkesir’in en köklü yerleşim birimlerinden biri olarak bilinmektedir.
3. Darıdere Tabiat Parkı: Yeşil örtüsü nedeniyle tabiri caizse oksijen deposu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok farklı atmosferi bulunan bu parkın, coğrafi açıdan da oldukça farklı olduğu gözlemlenmektedir. Bu farklılık nedeniyle farklı farklı iklimlere sahip olan tabiat parkı, Balıkesir’de doğayla baş başa kalınabilecek bir yerdir.
4. Agios Yannis Kilisesi: Balıkesir’in en sakin, en huzur verici ve en sessiz bölgelerinden birinde bulunan Agios Yannis Kilisesi, her yıl sıkça ziyaret edilen bir bölgedir. Tarihi yapısı, eşsiz mimarisi ve oldukça huzur veren atmosferi nedeniyle şehrin yoğunluğundan ve gürültüsünden sıkılmış olan kişilerin mutlaka bu adaya uğramaları gerekmektedir.
5. Patrica Koyu: Denize karşı keyif yapmayı seven ve bununla birlikte eşsiz bir doğa manzarası arayan kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken koylardan biri olan Patrica Koyu, oldukça büyüleyici bir yapıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu koyun güzelliklerini çoğu kişi bilmediği için genel olarak sakin bir koydur. Bu koyun güzelliklerinden faydalanmak isterseniz, harika bir tatil geçireceğinizi söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir