Barcelona Uçak bilet fiyatları ne kadar

İspanya topraklarında bulunan Barcelona şehri Katalonya’nın başkenti olarak yer almaktadır, Uçak bilet fiyatları güncel olarak değşmekte olduğu gibi ayrıca İspanya’nın en büyük ikinci şehridir. En çok turist çeken kentlerden biri olmasının nedeni kalitesi ayrıca tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile akılda kalan Barcelona şehridir. Boğa güreşi ve flamenko deyince akla ilk gelen kültür İspanyol kültürüdür. Şehrin merkezine kadar ulaşan ana caddesi Las Ramblas iskelede başlayan yerdir.

Barcelona’da En Güzel Gezilecek Yerler Neresidir?

Barcelona’nın sunduğu eşsiz güzelliklerden birisi Efsanevi Gaudi Mimarisidir. Sagrada Familla Gaudi Mimarisinin en büyük eseri olarak yer almaktadır. Halen tamamlanamamıştır çünkü 1882 yılında Katedralin yapımına başlanmıştır. 2026 yılında bitirilmesi planlanan Katedralin Gaudi’nin ölümünün 100. yılına denk gelmesi planlanıyor. Halktan alınan bağışlar ile inşası süren ve günümüzde farklı çalışmaları bulunan mimari yapılardan biridir. Gerçek üstü bir cennet olan Guell Parkı şehrin karmaşasın uzakta bir yerde yer almaktadır. Casa Batllo Gaudi’nin eserinden biri olarak yer alır ve ayrıca Passeig de Gracia’da yer almaktadır.

Gotik bölgesi ve Montjuic Barcelona’daki ziyaret edilmeye değer olan yerlerden biride budur. Museo Picasso’da Picasso ilgisini çekenler için şehirde ziyaret edilen müzelerden biri olarak yer almaktadır. La Seu binası muhteşem yapısıyla görülmeye değerdir. Ayrıca Barcelona’nın katedrallerinden biridir.

Ünlü spor kulübü FC Barcelona takımının stadı olan Camp Nou ve müzesi ziyaret edilmelidir.

Eğlence Yerleri Neresidir ve Nasıl Bir Kültür Vardır?

Dünyanın bütün şehirlerinde olduğu gibi Barselona’daki insanlar yemek kültürüne çok önem verirler ve ayrıca farklı lezzetler ile ziyaretçilere deneme olanağı sunarlar. Burada kendi ülkemizde bulunan lezzetlerden olan Akdeniz mutfağının genel özelliklerini bulabilirsiniz. Deniz ürünleri çok zengindir çünkü Barcelona deniz kıyısına yakın bir şehirdir ve sıcaklardan bunaldığınız zaman harika Barcelona kıyılarına kendinizi atarak serinleyebilirsiniz. Barcelona’nın en özel yemeklerinden bazıları tapas, tortilla a la espanola, pa’am tomaquet, paella gibi yemeklerdir. Barcelona’da çok fazla içecek bulunmaktadır. Bu değişik içecek türlerine cafeleri ziyaret ederek ulaşabilir damak tadınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Çok Güzel Bir Şehir Olan Barcelona’da Neler Alınmalı?

Her şehrin kendine özgü moda tasarımı vardır. Barcelona’da kendine özgü bir ilgi gösterir ve turist olarak gelenlere ise moda ve tasarımda oldukça ilgi gösterirler. Barselona’ya gittiğiniz zaman ise bunu şehrin her yerinde göreceksiniz. La Rambla, Placa de Catalunya, Passeig de Catalunya ve Avinguda Diagonal bölgeleri alışveriş yapmak için diğer bölgelerden daha güzeldir. Her şehrin güzelliklerin satın alabileceğiniz yerleri olduğu gibide Barcelona’nın da kendine özgü güzellikleri vardır ve bu şehirden de antikalar, sanat eserleri, kitap, İspanyol yelpazeleri, flamenko figürleri, giyim ve ayakkabı, kozmetik ürünleri, müzik enstrümanları ve mücevher gibi eşyalar en çok satın alınan ve size Barcelona’yı hatırlatacak eserlerdir.

Yorumlar

  1. Barcelona eğlence mekanları Türkiye fiyatlarına göre daha pahalı özellikle gece kulüpleri nedense bizimkilere göre fiyatlarında bayağı fark bunu çözemedim ama sıklıkla tercih edip gezdiğim tek şehir orası olsa gerek her zaman İspanya hayallerini yaşamak için giderim senede bir defa olsa bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir