Batman AnadoluJet Uçak Bileti Bul

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Batman kentine gitmek isteyen kişiler için Anadolujet tarafından seferler yapmakta ve insanlar uçak bileti alarak buraya gidebilmektedir. Kente olan talebin çok fazla olması uçak biletlerinin kısa sürede tükenmesine neden olduğundan bilet bul ve al kuralına göre hareket edilmesi insanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Diyarbakır ile Siirt arasında yer alan Batman kenti tarih boyunca çok önemli devletlerin hakimiyeti altında bulunmuştur. Bundan dolayı da çok ciddi bir kültürel zenginliğe sahip olan kente yıl içinde çok sayıda turist gelmektedir. Kentin nüfusu yarım milyon olmasına rağmen sürekli bir artış söz konusudur. Şehirde ayrıca üniversitede bulunmakta ve bu da ciddi sayıdaki öğrencinin burada yer almasına neden olmaktadır.

Batman’da gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi Hasankeyf adı verilen şehirdir. Çok eski çağlarda insanlar tarafından kurulan Hasankeyf içerisinde mağara ve benzer yapı bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı hala aktif olarak kullanmaktadır. Buraya gelen insanlar tarafından mutlaka ziyaret edilen Hasankeyf ülkemizin de en önemli tarihi değerlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Şehir içerisinde yer alan bir başka tarihi yapı ise Memikan Köprüsü’dür ki buraya görmek için gelen insan sayısı da oldukça fazladır. Köprünün tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmemekte ve bununla ilgili farklı tahminler yürütülmektedir. Bunlardan öne çıkanı ise köprünün milattan önce yapıldığı ve Türklerin bölgeye gelmesinin ardından 6. yüzyılda yenilendiği şeklindedir. Halen ayakta olan köprü aktif olarak kullanılmaktadır.

Batman’da yer bir başka tarihi köprü ise Malabadi’dir ki bu köprü türkülere bile konu olmuştur. Abbasiler döneminde yapıldığı tahmin edilen köprü zaman zaman onarımdan geçmektedir. Evliya Çelebi’nin de bahsettiği bu köprü Mostar’ın ikizi olarak görülmektedir. Bahsedilen eserlerin dışında da çok sayıda yapı bulunmakta ve bunlar insanların buraya gelmesine neden olmaktadır. Anadolujet tarafından yapılan kampanyalar sayesinde uçak biletleri uygun fiyatlara alınabilmekte ve insanlar böylece çok daha uygun fiyatlara buraya gelebilmektedir. Ayrıca promosyon uygulaması da insanlara ciddi bir kolaylık sağlayarak maddi tasarruf yapmalarına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir