Berlin başkent olmasının sebebi

3,4 milyonluk nüfusu Almanya’nın başkenti olarak yer alan Berlin ülkenin en büyük kentidir, komünizmin çöküşünün bir sonucu olarak yeniden birleşmiş olan bu şehir 1949 ile 1990 yılları arasında Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye bölünmüş olan bir şehirdir. Ön planda olan bir kent olan Berlin’de sanatsal ve mimari yapılar tarihsel yönü ile ortaya çıkar. Kentin tarihi ve kültürel mirasının en önemli temsilcileri müzeler ve tarihi anıtlar olarak önemli bir yer tutmaktadır.

Bu Kadar Güzel Bir Şehre Geldiğiniz Zaman Nereler Gezilmelidir

Her gün değişimi yaşayan bir şehir olarak anılan bu şehrin heyecan verici ve yüksek tempolu bir yapısı vardır. Kültürel bir ziyafet yapmak istiyorsanız yurtdışı tatilinizi Berlin Adresi’ne doğru çevirmeniz gerekecektir. Bu şehrin müze ve koleksiyonları önem taşır. Sanat alanında kendini geliştiren bu şehir dünyanın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Almanya’nın hem politik hem de kültür başkenti olarak yer alır. Birçok müze bu şehirde bulanmaktadır. Şehrin doğusunda müzeler adası yer alır ve burada Permon Müzesi vardır. Bu müze ziyaretçilerin akınına uğrayan önemli bir yerdir. Almanya futbolda yükselmiş bir şehirdir ve futbolu seviyor iseniz bu şehre geldiğiniz zaman ise bu şehrin takımlarından biri olan Hertha Berlin takımını hatta stadını ziyaret edebilirsiniz.

Eğlence Yerleri Neresidir ve Nasıl Bir Kültür Vardır?

Berlin’i sene boyunca heyecan verici hale getiren büyük etkinlikler, festivaller ve spor olaylarını kapsayan programlar vardır. Birçok değişik aktivite sizi bekler çünkü; Berlin Uluslararası Film Festivali’nden (Internationale Filmfestspiele) Kültürler Karnavalı’na (Karnaval der Kulturen), Berlin Maratonu’ndan (Berlin Marathon), Brandenburg Kapısı’ndaki (Brandenburger Tor) muhteşem yeni yıl kutlamalarına kadar seçenek çoktur.

Peki, Berlin’de İnsanlar Ne Tür Yemek Yerler?

Uluslararası mutfakların çok sayıda örneğini Berlin’de bulabilirsiniz. Almanya birçok ülkeden göç aldığı için her damak tadına uygun yemeği bulabilirsiniz. Bu şehirde Hint, Alman, İtalyan, Tayvan, Türk ve Arap kültürlerinden yiyecekler vardır. Almanya’da çok Türk olduğu için kendimizi yabancı yerde hissetmeyeceksiniz hatta Türk lokantaları bulabilir ve damak tadınıza uygun yemekler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir