Bitlis Bursa Uçak Biletleri

Bitlis ile Bursa arasında yolculuk yapmak isteyenlerin alacakları uçak biletlerinin fiyatları firmalara ve tercih edilecek sınıfa göre farklılık göstermektedir. Ekonomi ya da promosyonlu sınıftan alınan biletler için ödenmesi gereken ücret daha düşük iken Business Class için ödenmesi gereken ücret daha fazladır. İnsanlar kendi tercihlerine göre bunlar arasından bir tanesini seçmektedir. Bitlis ile Bursa arasında yapılacak olan seferlerin kısa bir süre sonra başlaması öngörülmektedir. Bitlis’te şuanda bir havalimanı bulunmamakta ve insanlar Van ya da Muş havalimanlarından yararlanmaktadır. Bu da insanların bir nebze daha fazla yorulmasına neden olmakta ve Bitlis’e yapılması planlanan havalimanının bir an önce bitirilerek tamamlanmasını ve ardından da buradan Bursa’ya uçuşların başlamasını beklemektedir.
Bitlis ile Bursa arasındaki mesafenin oldukça uzun olmasından dolayı iki kent arasında yapılan otobüs seferleri uzun sürmekte ve insanlar bu seyahatte oldukça yorulmaktadır. Hatta bir kısım yolcular bir gün boyunca dinlenmek suretiyle yorgunluğu atmaya çalışmaktadır. Bundan dolayı da uçak seferlerinin başlamasının ardından yoğun bir ilgi olması beklenmektedir. Bu da buraya çok sayıda hava yolu şirketine ait uçağın inmesi anlamına gelmektedir. Başta Anadolujet olmak üzere diğer firmalar da havaalanının açılacağı zamanı beklemektedir. Anadolujet, Anadolu’daki hemen her kente doğrudan ya da aktarmalı uçuşlar düzenlemekte ve insanların böylece daha rahat bir şekilde yolculuk yapmasını sağlamaktadır. Ayrıca düzenlemiş olduğu birbirinden farklı kampanyalar ile de adeta otobüs bileti fiyatlarıyla yarışmakta ve çoğu zaman onlardan daha ucuz olmayı başarmaktadır.
Ülkemizin en önemli şehirlerinden birisi olan Bursa ile Bitlis arasındaki yolculuklarda her geçen gün talep artmakta olup bunların tamamı otobüs şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Havaalanının açılmasıyla birlikte bunların önemli bir bölümünün uçak yolculuğunu tercih etmesi beklenmektedir. Böylece otobüs şirketleri üzerindeki yoğunluğun da biraz azalması sağlanmış olacaktır. Bunun dışında bazı firmalar da iki kent arasında aktarmalı uçuşlar yapmayı planlamaktadır. Öncelikle aktarmalı olarak başlayacak uçuşların bir süre sonra talebin olması durumunda doğrudan yapılacak şekle çevrileceği de üst düzey yetkililer tarafından dillendirilmekte ve böylece de kamuoyuna duyurulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir