Bologna Kızıl Şehir Turu

Tatil dönemlerinde güzel bir deneyim yaşamak isteyenler için Kızıl Şehir olarak ünlenmiş olan Bologna şehrini kapsayan seyahat turu gezisini tercih etmek harika bir deneyim yaşayın tavsiyesine uygun bir tur olarak tanımlanmaktadır. Bu doğrultuda Bologna şehrinin tarihi, kültürel ve kendine has güzelliklerini görmek isteyenler için bu güzel kızıl şehir turunun oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Turistlerin gözde şehirleri arasında yer alan Bologna, pek çok önemli mimari eseri de içerisinde barındırmaktadır. Bu yapılar arasında yer alan Belediye Sarayı; Kırmızı renginden ötürü oldukça tanınmış bir yapıdır. Şuan müze olarak kullanılan bu tarihi eser; Neptün Çeşmesine de ev sahipliği yapıyor. Maggiore Meydanı ise bu şehirde gezilmesi gerekli olan yerlerin başında yer almaktadır. Çok sayıda farklı aktivite alanının bulunduğu meydanda farklı festivaller yapılıyor ve konserler dahi veriliyor.

Şehrin önemli eserleri arasında yer alan Santo Stefano Kilisesi, 5. Yüzyıla kadar uzanan bir tarihi geçmişi sahip olmasıyla tanınıyor. 7 farklı kiliseden oluşan bu tarihi yapı, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Bölgede yer alan bir diğer önemli tarihi eser ise; San Petronio Bazilikasıdır. 66 metre genişliğinde ve 130 metre uzunluğunda olan bu tarihi eser; dünyanın en büyük kiliseleri arasında yer alıyor. Gotik tarzına sahip olan bu eser turistlerin ilgi odağı konumundadır. Şehirde yer alan Asinelli Kuleleri ise, yatık bir konumda olmaları nedeniyle oldukça ilgi çekicidir.

Bologna denilince ilk akla gelen yapılardan birisi de Pinacoteca Nazionele yapısıdır. Bu tarihi yapı aynı zamanda bir müze olarak görev yapmaktadır. Asinelli Kulelere olan yakınlığından dolayı bu müzeye ulaşmak oldukça kolaydır. Bu müze aynı zamanda çok sayıda ünlü sanatçının eserlerinin sergilendiği bir müze olarak da tanımlanıyor. Müzenin bir diğer adının ise, National Gallery olduğu ve hemen her yıl çok sayıda sanatseverin bu müzeyi ziyaret ettiği de biliniyor. Görüldüğü üzere Bologna hem tarihi hem de sanatsal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Bu özellikler şehrin turistlerin uğrak yeri olmasını da mümkün kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir