Bozcaada fiyatları ve otelleri

Ege Denizinde yer alan az sayıdaki adalarımızdan bir tanesi olan Bozcaada, tatil için gidilebilecek yerler arasında yer almakta ve uygun otel fiyatları ile dikkat çekmektedir. İstanbul’a yakın sayılabilecek konumuyla da insanların ilgisini çeken adada çok sayıda otel bulunmaktadır. Söz konusu otellerin kaliteleri ve vermiş oldukları hizmetlerde farklılık bulunmakta ve bu farklılık doğal olarak fiyatlara da yansımaktadır. Doğasının bozulmamış olmaması ile insanların ilgisini çeken Bozcaada, şirin görüntüsü ve sakin sokakları ile de insanların gürültülü şehirlerden kaçabileceği noktalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Aile olarak gelinebilecek yerlerden bir tanesi olan adada çocuklar için de farklı oyun alanları bulunmakta ve buralarda keyifli zamanlar geçirilebilmektedir.

Bozcaada’da bulunan otellerden bir tanesi Ataol otel olup kendine has mimarisiyle dikkat çekmektedir. Oldukça şirin bir binaya sahip olan otel, adanın genel görüntüsünü yansıtmaktadır. Kale ve Rum mahallerine yürüyüş mesafesinde olması insanların buralara rahatlıkla ulaşmasını ve buraları gezmelerini sağlamaktadır. Rum mahallerinde de dolaşmak farklı bir kültürü yakından görmek adına son derece önemlidir. Odaların internet, telefon gibi temel hizmetlerin bulunduğu otelin gecelik fiyatı ise dönemsel olarak değişse de ortalama 195 TL’dir. Otelde sadece 10 oda bulunmakta ve bundan dolayı sakin sayılabilir. Ulaşım bakımından ise adanın taşıdığı özellikleri taşımakta ve feribot iskelesine sadece 450 metre uzakta olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bozcaada’da bulunan bir başka otel ise Quarante oteldir ve konumuyla misafirlerine bir takım avantajlar sağlamaktadır. Otelde sadece 8 oda bulunmakta ve odalar sade bir şekilde dekore edildiğinden insanları rahatlatmaktadır. Adanın bozulmamış doğasının içinde yer alan otelde bahçe de bulunmaktadır. Odalar standart özelliklerde olup internet, televizyon ve minibar gibi bir takım temel ihtiyaçlar yer almaktadır. Ayrıca Meryem Ana kilisesi ile Bozcaada müzesine sadece yürüme mesafesindedir. Bunun dışında kale ve plajlara da yakın bir konumda olan oteldeki odaların gecelik fiyatları 250 TL civarındadır fakat dönemsel olarak değişebilmektedir. Adada ayrıca restoran ve kafe de bulunabilmekte ve buralarda da zaman geçirilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir