Budapeşte Prag Viyana Turu Ankara Çıkışlı

Orta Avrupa turu olarak karşımıza çıkan seçenekler arasında yer alan Budapeşte Prag ve Viyana Turu şayet Ankara çıkışlı olarak gerçekleşirse pek çok önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir. Ankara çıkışlı tur söz konusu olduğunda Prag, Viyana ve Budapeşte gibi şehirleri ziyaret etmek isteyen için önemli bir fırsat ortaya çıkmaktadır. Tur programı kapsamında 7 gün süreli olarak bir etkinlik yapılmaktadır. Otel konaklamaları 3 ya da 4 yıldızlı otellerde yapılırken; Budapeşte’de toplam 3 gece, Prag şehrinde toplam 3 gece ve Viyana’da 1 gece olmak üzere toplamda 7 gece süreyle konaklamak söz konusu olmaktadır. Konaklamaların tamamında ise sabah kahvaltısı ücrete dahil edilmektedir. Etkinlik kapsamında şehir gezileri, panoramik turlar ve Türkçe rehber hizmeti gibi faaliyetler de ücretsiz sunulmaktadır. Ayrıca zorunlu seyahat sigortası ile havalimanlarında alınan vergi ve hizmet bedelleri fiyatlara dahi olmaktadır.

Ankara çıkışlı turun ilk günü; Esenboğa Havalimanından kalkış yapılmaktadır. Burada yapılan pasaport işlemlerinin ardından ilk durak şehri olan Viyana’ya gidilmektedir. Buradan özel otobüslerle Budapeşte şehrine doğru yola çıkılmaktadır. 2. Gün Budapeşte şehrinde yapılan sabah kahvaltısının ardından kent turu yapılarak Macar ve Osmanlı tarihine ait olan eserle gezilmektedir. 3. Gün Budapeşte’den Prag’a doğru yola çıkılmaktadır. Saat kulesi, Paris Caddesi, IV. Charles Köprüsü ve Eski Belediye Binası gibi tarihi bölgeler gezilmektedir. 4. Gün Prag’da yapılan kahvaltının ardından Karlovy Vary Gezisi düzenlenmektedir. Sonraki gün ise yine Prag’da yapılan kahvaltından sonra ekstra çek gecesi de düzenlenmektedir. 6. Güne gelindiğinde ise; Chesky Krumlov gezisi yapılmaktadır.

Gezi kapsamında 6. Günün sonunda Viyana’ya hareket edilmektedir. 7. Gün Viyana’da yapılan sabah kahvaltısının ardından, bölgedeki önemli tarihi mekanlar gezilmektedir. Tüm etkinlikler yapıldıktan sonra geri dönüş için havalimanına gidilerek ilgili işlemler yapılmaktadır. Ardından Ankara’ya olan dönüş yolculuğu başlamaktadır. Tur kapsamında ekstra ücrete tabi olan çeşitli etkinlikler de yapılmaktadır. Bu etkinlikler genellikle gidilen şehrin eğlence mekanları ya da özel gezi alanlarını kapsamaktadır. Bundan dolayı turların kapsamında yer alan ekstra turlara katılmak önemli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir