Bükreş AnadoluJet Uçak Bileti Fiyatları

Romanya başkenti olan ve ülkenin güney doğusunda yer alan Bükreş şehrine uçuşlar ülkemizin pek çok ilinden Anadolujet havayolu yolcu taşımacılığı firması tarafından ekonomik fiyatları ile bilinen uçak biletleri sayesinde gerçekleşmektedir. Bükreş şehrinde iki büyük havalimanı bulunmaktadır. Baneasa Aurel Vlaicu Havalimanı ve Henri Coanda Havalimanı adını alan bu alanlar, yolcu taşınmacılığında kaliteli bir hizmete imza atmaktadırlar. Havalimanlarından pek çok seçenekler aracılığı ile şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Otobüs, troleybus, tramvay, taksi gibi alternatifler size yardımcı olacaktır.

Geniş caddeleri ile bilinen Bükreş, Bulgaristan sınırından 80 km uzaklıktadır. Şehrin güneyinde yer alan Tuna nehri ile ülkenin en kalabalık bölgesi olarak bilinmektedir. Ülkeye seyahatlerde Schengen vizesi gereklidir. Bükreş adını alan şehrin anlamı, zevk ve mutluluk demektir. Rumen sanat ve mimarisinin görüldüğü şehirde ticaret ve moda da önemli bir yer tutar. Doğunun Parisi adını alan şehir, göz alıcı mimarisi ile turistlerin ilgisini çeker. Bükreş’in kardeş ülkeleri Ankara, Atlanta ve Pekin’dir.

Ziyaretçilerine görsel şölen sunan ve sokaklarındaki mimarisi ile hava müzesi niteliğinde olan Bükreş, gezilecek yerlerin başında dünyanın en ihtişamlı yapılarından biri olarak bilinen Parlamento Binası gelir. Parlamento Binasının içerisinde Çağdaş Sanat Müzesi bulunmaktadır. Aynı zamanda, burada Komünist Totalitarizm Müzesi de olmakla birlikte bir müze daha vardır. Şehrin en ünlü caddesi olarak bilinen Cdalea Victroieri caddesinde ise Romanya Ulusal Müzesi karşınıza çıkar. 70 yıllık bir postane geçmişi olan bina, günümüzde müze haline getirilmiştir. Bükreş merkezinde bulunan Macca Villacross Pasajı ise nargile kafeleri, taş ve takılar bulabileceğiniz butikler, hazır giyim mağazaları ile farklı bir atmosfer sunacaktır. Sarı ve yeşil renkte camlarla kaplı olan pasaj, alışveriş yapmak isteyenler için birebirdir. İçi bir çatala benzer şekilde tasarlanmıştır ve pasaj, tarihi ile bilinen Lipscani semtine açılmaktadır.

Bükreş’te orta bütçeli veya lüks oteller bulmak mümkündür. Burada otel ve pansiyon bulmak oldukça kolaydır. Aynı zamanda, ev kiralama siteleri aracılığı ile de ev tutmak mümkündür. Farklı lezzetler deneyimleyeceğiniz Bükreş mutfağı ise daha çok Türk- Osmanlı mutfağına benzerlik göstermektedir. Burada işkembe çorbası, turşu, börek çeşitleri, lahana sarması, Rumen simidi ve fasulye çorbası gibi pek çok lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir