Bursa seyahatlarına 2 gece otel ücretsiz

Anadolu Jet yaptığı anlaşmalar sayesinde, 20 Kasım 2017 ve 28 Şubat 2018 tarihleri arasında Bursa’ya seyahat eden yolcularına, Bursa’daki anlaşmalı otellerde 2 gece ve üstü konaklamalarında bir gece de ücretsiz konaklama imkânı sunuyor.

Kampanyadan yararlanmak isteyen yolcuların ise biniş kartını anlaşmalı otellere giriş sırasında ibraz etmeleri yeterli olacak. Ankara üzerinden her gün uçuş olan Bursa’ya gidiş dönüş 142 TL’den başlayan fiyatlar için kaçırmadan yerinizi ayırın.

Tarih Başkenti: Bursa

Yaşayan bir tarihi içerisinde barındıran Bursa şehri birbirinden farklıgezi olanaklarını da sizlere sunmaktadır.

Türkiye’nin en iyi kayak merkezlerinden biri olan Uludağ kayak merkezini içerisinde barındıran Bursa şehri yaz kış sağladığı gezme olanakları ile göz dolduruyor. Özellikle de alışveriş yapacak kişilerin uğrak noktası olabilecek Bursa’da birbirinden güzel ipek kumaşlar, havlular ve farklı desenlerdeki kumaşlar ile alıcılarını bekliyor.

Yaşayan bir tarih kenti olduğu için içerisinde Osmanlı döneminden kalma bir çok eseri de barındırmaktadır. Padişahların ve Osmanlı döneminin önemli insanların mezarları ve külliyelerini barındıran bu kentte tarihte güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bursa Tarihi

Bursa’nın tarihi günümüzden yaklaşık 5000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Bir zamanlar bu topraklarda Lidyalılar hüküm sürmüştür. Roma İmparatorluğu zamanından da kalıntılara rastlanılan Bursa’da bazı şapel ve manastır gibi kalıntılara da rastlanılmıştır. Uludağ Bursa´sı adını alan şehirde o döneme ait mermerden bir kadın heykeli bulunmuştur.

Uzun çatışmalar ve uğraşlar sonunda Osman Bey 1326 yılında Bursa şehrini alarak, burayı Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti yapmıştır. Edirne’nin başkent olmasıyla birlikte Bursa bu özelliğini kaybetmiştir. Bununla beraber birçok padişahın ve dönemin en ünlü devlet adamlarının mezarları da bu kentte bulunmaktadır. Kentte bulunan Ulu Cami ise dönemin en ünlü camileri arasında yer almaktadır. Şu anda da birçok turist tarafından ilgi ile ziyaret edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir