Bursa Yenişehir Havalimanı adresi

Bursa şehir merkezine 50 kilometre kadar bir uzaklıkta bulunan Bursa Yenişehir Havalimanı Yenişehir yolcu servisleri sayesinde ulaşılabilmesi kolay olan uçuş hizmeti veren bir yerdir. 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiş olan Bursa Yenişehir Havalimanı’na hizmet veren taksiler ile de kolay ulaşılabilirdir. Belediye otobüslerinin de bulunmasıyla birlikte havalimanına gidecek olan yolcular kolaylıkla havalimanının adresine varış yaparlar. Havaalanın yakınında Özek Air Yenişehir Operasyon Merkezi bulunur. Doğu tarafında ise Emniyet Genel Müdürlüğü bulunmaktadır. Bursa Yenişehir Havalimanı Yenişehir ilçesi Bursa Caddesi üzerinde yer alır. Bursa Caddesi numara 50, 16900 Yenişehir/Bursa. Özel araçlarınız ile bu adrese yarım saat gibi kısa bir zamanda ulaşım yapabilirsiniz.

Havaalanına gidecek olan kişiler Bilecik – Bursa yolunun biliyorlarsa buraya gelebilirler. Bursa Yenişehir Havalimanı Bursa – Bilecik Yolu’na yakın mesafede bulunur. Deniz mesafesinden 236 metre yükseklikte bulunur. Havalimanının kuzeyinde Kozdere, güneyinde Subaşı ve Söylemiş, batısında Menteşe, doğusunda Çelebi ve Köprühisar bulunur. Havalimanına gitmek isteyenler yakınında bulunan bu ilçeleri biliyorlarsa buralara da gelebilirler. Havalimanı D595 yolu üzerinde bulunur. Havalimanına ulaşmak isteyen yolcular belediye otobüslerini kullanabilirler. Kent Meydanı-Yenişehir Havalimanı hattı olarak bilinen belediye otobüsleri 1 saat içerisinde Yenişehir Havalimanı adresine ulaşmanızı sağlayacaktır. Havalimanı adresine ulaşımı sağlayacağınız otobüsler belediyeye ait olup tarifeli uçuş seferlerine uygun saatlerde hizmet vermektedir.

Otobüsler ile sağlayacağınız ulaşımların ücretleri tam biletler için 8,85 liradır. İndirimli biletler 6,95 lira, öğrenciler için ise özel fiyat uygulanmaktadır. Öğrenciler için kesilen biletlerin fiyatları 6.05 liradır. Yenişehir yolcu servisleri Kestel metro istasyonuyla Yenişehir ilçe merkezine hizmet vermektedir. Bu servisler havalimanının önüne kadar gelebilmektedir. Bu şekilde de adrese kolay ulaşım yapabilirsiniz. Her saatte her yerde taksi imkanından yararlanarak adrese kolay ulaşım yapabilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı 1944 yılında kurulmuştur. Askeri üst eklinde kurulmuş olan mekana yapılmış ilave tesislerle beraber sivil hava ulaşımına göre bir hale getirilmiştir. Sivil ulaşımlarına hizmet vermek amacıyla hazır hale getirilmiş olan havaalanı 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girerek, uçuş hizmeti almak isteyen yolcuların kullanımına açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir