Çanakkale tarihi hiç bir zaman unutulmaz

Tarihimizin en unutulmaz şehirleri arasında yer alan Çanakkale şehrine Anadolu Jet fırsatlarıyla uçuşlar gerçekleştirebilir her gün karşılıklı olarak sefer düzenleyen Çanakkale şehrine yine 89,99 TL’den başlayan uçuş fırsatlarıyla seyahat edebilirsiniz.

Çanakkale şehrine yalnızca Ankara Esenboğa havalimanından uçuşlar düzenlenmektedir. Bunun haricinde, İstanbul’dan seferler bulunmamaktadır. Ankara’dan gidiş gelişli seferlerden yararlanabilmek için önceden koltuğunuzu ve yerinizi ayırın, sizler de rahat edin.

Yaşayan Efsane Çanakkale Şehrinin Gezilecek Yerleri

Çanakkale tarihimizde unutulmaz yeri olan bir şehirdir. Tarihi binaları ve yerleri dışında Çanakkale birbirinden farklı gezilecek yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Çanakkale’nin tarihi milattan önceye dayanmaktadır. Milattan önce Persler zamanından beri büyük şehirlere ve olaylara tanıklık etmiş bu şehir de bir çok kalıntıya rastlayabilirsiniz. Bugünkü Çanakkale İli’nin adı Anadolu yakasındaki Çanak Kalesinden gelmektedir. Bu yüzden de şu an ki adını almıştır.

Çanakkale boğazı sayesinde Anadolu ve Avrupa arasında bir köprü görevi kurmuştur ve eskiden bu yana en stratejik şehirler arasında yerini almıştır. Boğazın önemi Çanakkale savaşlarında bir kere daha göz önüne gelmiş ve unutulmaz bir zaferin tanıklığı edilmiştir.

Çanakkale şehrinde birbirinden farklı gezilecek yerler bulunmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi binalarıyla da ve yapılarıyla da dikkat çekmektedir. Truva hikayesinden de yakinen bildiğimiz Truva heykeli en çok ziyaret edilen yapılar arasında başı çekmektedir.

Bununla beraber en çok ziyaret edilen yerler arasında başı şehitlik çekmektedir. Çanakkale deniz müzesi gibi birbirinden farklı birçok savaş müzesi de bulunmaktadır. Bunları ziyaret etmenizi öneririz.

Bunların yanı sıra doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmış olan Çanakkale’de Kabatepe kumsalı, Aydıncık sahili, Habbele plajı, Dardanos plajı en çok ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır. Çanakkale’de bulunan birbirinden farklı yöresel yiyeceklerin tadına bakarak hem tarihe kısa bir dönüş yapabilir hem de eşsiz doğa güzelliklerini seyredebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir