Çanakkale Uçuş fiyatları uygun fiyatlarla

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının gidip, ziyaret etmesi ve şehitlerini anması gereken il olan Çanakkale’ye, Anadolu Jet sayesinde 135 TL’den başlayan fiyatlar ile 1 saat 20 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti tarihi adına en önemli illerimizin başında gelen Çanakkale, şehitlerimizin hatıraları ile dolu olan ve şanlı tarihimizi adeta iliklerimizde hissetmemizi sağlayan bir ildir.

Gezilecek Yerler

  1. Çanakkale Şehitliği: Savaşın izlerini derinden taşıyan ve tarifsiz duygulara kapılmanıza yol açan bir yer olan Çanakkale Şehitliği, Çanakkale’ye gidildiği zaman ilk olarak ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olarak bilinmektedir. Şehitlere dair birçok anıt, mezar taşı ve savaş döneminden kalma birtakım materyaller, farklı duygular içerisinde olmanıza neden olacaktır.
  2. Truva Antik Kenti: Dünyanın en çok tanındık ve bilindik antik kentlerinden biri olan Truva Antik Kenti,tarihin en derinlerinize inmenize yardımcı olacak birçok eseri barındırmaktadır. Adında da anlaşılacağı üzere bölgede bulunan Truva atı, bölgenin en çok dikkat çeken eserlerinden biri olarak bilinmektedir.
  3. Savaş Malzemeleri Müzesi: Savaşın ruhunu bir nebzede olsun hissettiren Çanakkale, sadece cepheleriyle, boğazıyla değil, savaşa dair kalıntıları içerisinde bulundurmakta olan müzeleriyle de savaş ruhunu daha yakından hissetmenize neden olmaktadır. Savaş Malzemeleri Müzesi bu duruma örnek teşkil eden bir müzeyken, içerisinde savaş zamanı askerlerin kullanmış oldukları birçok eşyayı bulundurmakta ve o dönemin zorlu şartlarını içtenlikle anlatmaktadır.
  4. Çanakkale Boğazı: Ege ve Marmara denizlerinin birbirleri ile kesiştiği bir nokta olan Çanakkale Boğazı, savaş zamanı da stratejik anlamda büyük önem taşımış ve çok dramatik anlara sahne olmuştur. Savaşa dair halen daha birçok kalıntıyı içerisinde bulundurmakta olan Çanakkale Boğazı, toplamda 60 km uzunluğunda olan bir boğazdır.
  5. Gelibolu Yarımadası: Çanakkale’de son derece önemli bir yer olarak bilinen Gelibolu Yarımadası, Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen askerlerin mezarlarını ve anıtlarını içerisinde bulundurmaktadır. Buradaki mezarların ve anıtların 60 binden fazla olduğu tahmin edilirken, Çanakkale’de savaşın izlerini taşıdığı için en çok ziyaret edilen bölgelerden biri olarak bilinmekte ve tanıtılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir