Çocuklarınızla Paris Disneyland Turu

Paris sadece yetişkinlerle değil çocuklarınızla birlikte Disneyland gibi şehrin eğlence merkezlerini gezerek gerçekleştireceğiniz turu bitirdiğinde hayatınızın en etkileyici kenti olarak hatıralarınızda yer edecektir. Bu güzel Paris turu için yapacağınız en önemli şey çocuklarınızla birlikte Disneyland başta olmak üzere şehirde yapmak istediklerinizin listesini çıkararak bir turizm şirketi ile anlaşarak yolculuğa başlamaktır. Paris’in gezilecek bazı yerlerinin de dahil edilebileceği Disneyland turu ortalama 3 gece 4 günde gerçekleştirilmektedir. Turun gün ve gece sayısı gezilecek yerlere göre değişmektedir.

1.Gün: Atatürk Havalimanından havalana Paris uçağı ile 2 saat 40 dakika sonra Charles de Gaulle Havalimanı’na ulaşıp oradan panoramik şehir turunu gerçekleştirmek için şehir merkezine gidilir.
Panoramik şehir turunda, Champs Elysee Caddesi, Chaillot Sarayı, Napolyon’un Mozolesi, Trocadero Meydanı, Opera Binası, Madeleine Kilisesi, Askeri Müze, Concorde Meydanı, Notre Dame Katedrali, Fransız Parlamentosu, Louvre Müzesi ve Eiffel Kulesi görülür. Ayrıca çocukların dikkatini çekecek, matematik, fizik, astronomi, kimya, jeoloji ve biyoloji salonlarında, bilimle bütünleşmiş sunumları görmek için Palais De La Découverte (Bilim ve Keşifler Müzesi)’ne geçilir. Bilim ve Keşifler Müzesi sadece çocukların değil yetişkinlerin de dikkatini çekecek kadar etkileyici bir müzedir. Bilim ve Keşifler Müzesi’nin gezisinin bitiminde dinlenmek ve konaklamak için otele geçilir.
2.Gün: Kahvaltıdan sonra Paris şehrini kuşbakışı izlemek için Eiffel Kulesi’ne çıkılır. Ardından en güzel Paris fotoğraflarını çekmek için Seine Nehri’nde bir gezintisi yapılır.

Sein Nehri’nden sonra kentin önemli parklarından Jardin Des Plantes’in içindeki Ulusal Doğa Tarihi Müzesi gezilir. Nesli tükenmiş hayvanların görülebileceği müze ve yine aynı merkez içindeki Çocuk Galerisi’ni gezmek çocuklar için güzel bir etkinlik olacaktır.
3.Gün: Kahvaltıdan sonra Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olarak iki bölümden oluşan Disneyland’a geçilir. Bol eğlenceli olan Disneyland eğlenceli olduğu kadar çocuklar için büyüleyici de bir mekandır. Parkta ilk olarak Ana Cadde’den hayaller alemine giriş yapılarak 19.yüzyıl Amerika’sı gezilip Karayip Korsanları’nın ele geçirdiği adalara geçilir. Disney Kahramanları’nın Karnaval Geçit töreni, Ratatuy’nin dört boyutlu gösterisi izlendikten ardından Rock N Roll Coaster ile adrenalinin doruklarına geri kalan alanlar gezilerek gün bitirilir. 4.Gün: İstanbul’a geri dönülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir