Çorum Diyarbakır Uçak bileti

Çorum ile Diyarbakır arasında yolculuk yapmak isteyenlerin tercih edeceği hava yolu şirketine bağlı olarak uçak bileti için ödemesi gereken ücret farklılık göstermektedir. Bazı hava yolu şirketleri iki kent arasındaki uçuşları için bir takım düzenlemeler yapmakta ve insanların çok daha uygun fiyatlara yolculuk etmesini sağlamaya çalışmaktadır. Bundan dolayı da ciddi fiyat farkları oluşabilmektedir. Çorum’dan Diyarbakır’a gitmek isteyen ya da tam ters istikamette seyahat etmek isteyen kişiler için uçaklar çok büyük bir kolaylık sağlamakta ve insanların kısa süre içerisinde yolculuklarını tamamlamalarını sağlamaktadır. Çorum’da yapılması planlanan havalimanı faaliyete geçtiği zaman insanlar söz konusu durumun çok büyük avantajını görecek ve bizzat yaşayacaklardır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden birisi olan Diyarbakır’dan birçok ile doğrudan ya da aktarmalı uçuşlar bulunmakta ve insanlar bunlar sayesinde kısa sürelerde istedikleri noktalara ulaşabilmektedir. Çorum’a yapılması planlanan havalimanı tamamlandığında da söz konusu durum burası için de geçerli olacaktır. Çorum ile Diyarbakır’ın arasındaki toplam mesafenin yüksek olması iki kent arasında otobüs ile yolculuk yapan kişileri oldukça yormakta ve de zorlamaktadır. İnsanlar bu kadar uzun bir mesafeyi otobüs ile gittiğinde yolculuğun toplam süresi yaklaşık 15 saat sürmektedir ki insanların birçoğu böyle bir yolculuğa zorunlu olmadıkça katlanmamaktadır. Bundan dolayı da çok sayıdaki insan havalimanının faaliyete geçmesini beklemektedir.

Diyarbakır’da havalimanı olmasına rağmen Çorum’da bulunmaması iki kent arasında sefer düzenlenememesi anlamına gelmektedir. Çorumlular çevre illerde bulunan havaalanlarını aktif olarak kullanmakta ve oralardan yararlanarak uçaklara binmektedir. İki kent arasındaki seferlerin başlaması için bazı hava yolu şirketleri şimdiden hazırlık yapmakta olup bunlardan bir kısmı doğrudan uçuşlar üzerine çalışmalar yaparken bazıları ise öncelikle aktarmalı uçuşlarla talep durumunu değerlendirmeyi tercih edeceklerini kamuoyuna duyurmaktadır. Söz konusu durumda talebe göre seferlerin nasıl olacağı belli olacak ve insanlar buna göre yolculuk yapacaktır. Talebin fazla olması durumunda iki kent arasındaki aktarmalı ve direkt seferlerin sayısının da artırılmasına yönelik planlamalar yapılırken bazı firmalar bir takım kampanyalar düzenleyerek insanların ilgisini çekmeyi hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir