Dalaman Havalimanı adresi

Muğla ilinde bulunan Dalaman havalimanın açık adres bilgileri yol tarifiyle beraber sitemizde yer almaktadır, sizlerde dalaman havalimanı adresini merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz. Özellikle Fethiye ve Marmaris illerine oldukça yakınlığı ile bilinen havalimanını daha çok turistler kullanmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmez tatilini tam yerinde geçirmek istiyorsanız, Anadolu Jet farkıyla Dalaman’a uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanının sağladığı en büyük kolaylık daha önce de bahsettiğim gibi bir çok tatil yerine yakın olmasıdır. Bu yüzden tatilciler rahatlıkla gidecekleri yere fazla yorulmadan ulaşım sağlayabilirler. Fethiye, Marmaris ve Dalaman gibi tatil yörelerine Bodrum biraz daha uzakta kalmaktadır. Bu yüzden de buraya ulaşım çoğu zaman sorun çıkarmaktadır. Ama Dalaman havalimanından bu tatil yörelerine ayrı ayrı servisler bulunmaktadır.

Dalaman havalimanından tüm iç hat uçuşları için Marmaris ilçesine sürekli olarak servisler düzenlenmektedir. Yani herhangi bir uçuşunuz varsa Marmaris servisini uçuşunuzun hemen ardından görebilirsiniz. Araçların yönü ise Marmaris, Gökova, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Havalimanı yönünde olmaktadır. Bu duraklar haricinde de şoförle konuşup, ineceğiniz yeri belirtirseniz sizi istediğiniz noktada indirmektedir. Araca binmeden önce ineceğiniz rotayı iyi belirlemeniz sizin için oldukça yararlı olacaktır. Dalaman havalimanından Marmaris ilçesine ulaşım yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir ve bu yolculuk için istenilen ücret 17,50 TL olmaktadır.

Dalaman havalimanında indikten sonra çıkış kapısına yönelirseniz, servislerin ilanlarını ve servis tabelalarını görebilirsiniz. Marmaris ilçesinden de havalimanına ulaşabilmek için Marmaris otogarına gitmeniz gerekmektedir. Otogarın 13’nolu peronundan düzenli olarak servisler sizleri havalimanına taşımaktadır.

Dalaman havalimanından ulaşabileceğiniz bir başka tatil beldesi ise Fethiye’dir. Her yıl düzenli olarak bir çok kişinin ziyaret ettiği bu tatil beldesine sizlerde servis araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçağınızın olduğu süre boyunca yine Fethiye ilçesinde otogardan havalimanına düzenli olarak servisler bulunmaktadır. Yine havalimanından çıktığınızda Fethiye Havaş servislerini görebilirsiniz. Dalaman havalimanından Fethiye merkeze geliş süresi 60 dakikadır. Toplam alınan ücret ise 15 TL olmaktadır. Ara duraklarda inmek isterseniz mutlaka şoförle yolculuk öncesinde konuşmalısınız.

Dalaman şehir merkezinden de minibüs hatlarını kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir