Datçada Deniz Balık ve Güneş

Ege bölgemizin incisi olan Muğla şehrimizin güzide tatil beldelerinden birisi olan Datça kalabalıklardan kaçarak huzur bulmak isteyenlerin ilk tercihleri olan yer almaktadır. Datçada deniz balık ve güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarmanız mümkündür. Dokuz kasabası, tertemiz sahilleri, tarihi dokusu ile Datça’da unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Datça Ege ve Akdeniz bölgelerimizde bulunan ve çok tercih edilen beldelerden biraz daha sakin olduğu için yurt dışından gelenlerin ilk konaklama alanlarından olmaktadır. Ayrıca birçok tur şirketi buraya tatil yapmak isteyen misafirleri getirmektedir. Ancak Datça gibi bir yerde tatil yapmak isterseniz 3-4 ay önceden rezervasyon işleminizi yapmalısınız. Gelenlerin hayran kaldığı bu güzel ilçede tatilciler ev alarak Datçalı olmaya başlamışlardır.

Datça’da antik kenti, koyları, Palamutbükü ve eski Datça gibi görmeniz gereken yerler bulunmaktadır. Özellikle tatilin tam keyfini çıkarmak için koyları tek tek gezmelisiniz.  Tatil için bu beldeyi seçtiğinizde oldukça çok otel seçeneği bulunmaktadır. Nisan ayının sonlarında başlayıp ekim ayına kadar hizmet veren otellerden bütçenize uygun olanı tercih edip konaklamanız mümkündür. Ayrıca kamp severler için de Datça tam bir cennettir. Koylarda karavanınıza ayrılan yerler ile kamp yapma olasılığınız mevcuttur. Datça’dan Simi adasına günlük turlar düzenlenmektedir. Bu tur ile Yunanistan’ ın da eşsiz güzelliklerini görmüş oluyorsunuz.

Datça geziniz sırasında deniz ürünlerini ve yörede bolca bulunan bal, bademlerden mutlaka tatmalısınız. Yine Egenin otlu yemekleri ve birbirinden farklı mezeleri de hali hazırda tadım için beklemektedir. Ayrıca yıl boyu düzenlenen kültür sanat festivallerine ev sahipliği yapmaktadır.

Datça’ya Muğla üzerinden ulaşmak isterseniz yaklaşık olarak 122 km yol kat etmeniz gerekecektir. Yani ortalama 1,5 saat sürmektedir. Havaalanlarından veya otogarlardan gelmek istediğinizde şirketlerin özel servislerini veya şehir içi minibüsleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca Datça içi ulaşım için ise genel olarak bisikletler kullanılmaktadır. Yani sokaklarda bisikleti ile dolaşanlara sıkça rastlanabilmektedir. Bu arada tatilcilerin akın ettiği haziran ve ağustos aylarında ilçenin nüfusunun yaklaşık 3 katına kadar çıktığını unutmayınız. Tatil rezervasyonlarınız için biraz sakinlik oluşmasını bekliyor iseniz ağustos ayı sonu ve eylül ayı başları sizin için uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir