Denizli Çardak Havalimanı Adres Bilgisi

Ege Bölgesinin en kalabalık şehirlerinden olan Denizli ilindeki Çardak Havalimanı şehir merkezine 63 kilometrelik mesafedeki adres bilgisi alındıktan sonra rahatlıkla ulaşım sağlanabilecek konumdadır. Adres bilgisi Cumhuriyet Mahallesi Sivil Yeni Havaalanı Küme Evler Sokak no 1 Çardak Denizli olan havalimanı ulaşımı yoğunluklu olarak HAVAŞ servisleri ile sağlanmakta olup mesafenin uzak olmasına rağmen vasıta bulma sıkıntısı yaşanmamaktadır. Yukarıda ayrıntılı olarak açıklanan Denizli Çardak Havalimanı Adres Bilgisi farklı şehirlerden gelen misafirlerin ulaşımını kolaylaştıracak bir sebeptir.  Son zamanlarda turistik yerlerinin yanı sıra sanayi alanında büyük gelişmelere sahne olan Denizli’ye ticaret, ziyaret ve gezmek için gelen yerli yabancı turist sayısında artışın olması kentteki havaalanının kullanım oranını artırmıştır.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış olan içeriğinde bulunan karbonatlı su nedeniyle bembeyaz örtüye bürünmüş Pamukkale travertenleri ile ünlenmiş kentte çok sayıda kaplıca bulunmaktadır. Faydalı yer altı kaynaklarını değerlendiren kaplıca otelleri şehre gelen kişi sayısını artırmaktadır. Yılın her mevsimi turist ağırlayan ilde yaz veya kış sezonu ayrımı yapılmadan yoğunluk yaşanmaktadır. Etrafının dağlarla çevrili olmasından dolayı bulunduğu konum itibariyle yazları kurak ve sıcak, kışları ise soğuk geçen Denizli Pamukkale’nin dışında gezilecek ve görülecek yerler bakımından zengindir. Bu yerler arasında Yeşildere Şelalesi, Hierapolis Antik Kenti, Kırmızı Su ve Keloğlan Mağarası bulunmaktadır. En çok dikkat çekenler bu yerlerin arasında doğal farklı güzellikleri görebilmek mümkündür.

Kente ulaşım havaalanı ile uçakla, karayolunda otobüs ve özel araçlarla, demiryolunda ise trenle sağlanmaktadır. Havalimanı kente biraz uzak fakat meydanda bulunan çeşitli olanaklar sayesinde ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. En çok kullanılan HAVAŞ servislerinin şehir merkezinden ve alandan kalkış saatlerini öğrenmek için iletişim numaralarını aramak yeterlidir. Yolcu servislerinin yanı sıra ticari taksiler de ulaşım için kullanılabilir. Şehirde bulunan Pamukkale Üniversitesi çeşitli bölümleri ile yüksek öğrenim hizmeti vermektedir. 16 tane ilçesi bulunan Denizli’nin her ilçenin farklı özellikleri bulunmaktadır. Fakat Buldan el dokuması keten, havlu gibi ürünleri ile tanınmaktadır. Çeyizlik ve ev mefruşatı adına her türlü ürünün üretilip satıldığı ilde sanayi bu alanda da gelişmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir