Diyarbakır Havalimanı adresi

Diyarbakır Havalimanı Türkiye Güneydoğu Anadolu bölgesi Diyarbakır iline hizmet veren uluslararası havalimanı olma niteliğine sahip askeri-sivil kategoride yer alan bir havaalanıdır. Bu havalimanı 1952 yılından beri Diyarbakır ilinde hizmet vermektedir. Ulaşımı kolay olması sebebiyle yurt içi ve yurtdışına ulaşım yapacak olan yolcular tarafından sıklıkla tercih edilir. Ulaşılabilir bir adreste olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen havalimanı 2015 yılı itibariyle 2 milyonun üzerinde yolcu trafiği sağlamış durumdadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 6 kilometre uzaklıkta bulunur. Hem sivil hem askeri kategoride bulunan havalimanı ulunduğu konum itibariyle geniş hizmet ağına sahiptir. Modern ve üst düzey kalitede hizmet almak isteyen yolcular Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır Havalimanı’na ulaşım sağlarlar.

Diyarbakır Havalimanı Ağaçgeçit Mahallesi’nde yer alır. Kamışlı Bulvarı, 21090 Bağlar/Diyarbakır.Ağaçgeçit Mahallesi’ne en yakın Bağlar mahalleleri; Kaynartepe Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesi’dir. Ulaşım için otobüsler ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Diyarbakır kent merkezi olan Eski Kale’nin oradan ulaşımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Her uçuşun öncesinde ve sonrasında belediye otobüsleri çalışır. Uçuş öncesinde ve sonrasında ulaşım için kullanabileceğiniz bu otobüsler şehir merkezine hizmet verirler. Ulaşım için taksi kullanmak isteyen kişiler istedikleri her saat taksi hizmetinden yararlanabilirler. Havalimanı şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunduğu için taksi ücretini çok fazla ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Diyarbakır Havalimanı adresine uzak mesafelerden gelmek isteyenler minibüslerle şehir merkezine geldikten sonra taksi ile havalimanına geçebilirler. Havalimanından da aynı şekilde taksi ile şehir merkezine geldikten sonra minibüs ve otobüsler sayesinde gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetlerinde faydalanıp ulaşmak istediğiniz adreslere ulaşmanız mümkündür. İçerisinde bulunan rent a car büroları vardır. Birden fazla olan bu bürolardan birinde ihtiyacınız doğrultusunda olan aracı kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha önceden rezervasyon seçeneğinizi de kullanarak uçuşunuzdan önce kiraladığınız aracınızı ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla alabilirsiniz. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere düzenli şekilde uçuş alan bu havalimanı 24 saat hizmet verir. 10 bin metrekarelik bir alana sahip olan terminal bulunduğu kolay adres ve ulaşım imkanlarıyla havayolu ulaşımını cazip bir hale getirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir