Dubrovnik turu Hırvatistan

Hırvatistan sınırları içerisinde bulunan Dubrovnik Adriyatik’in İncisi olarak adlandırılır. Geçmiş tarihlerde savaşlar sebebiyle büyük yaralar alan Dubrovnik geçirmiş olduğu yenileme sürecinin sonrasında tekrar eski görünümüne kavuşmuştur. Bu Güzel ülkenin güzel şehri Mavi Bayrak Sahilleri ile ün kazanmıştır. Dubrovnik koruması altında olup dünya miras listesinde bulunur. Mutfağı çoğunlukla deniz mahsullerini bulunduğu yemeklerden oluşur. Ülkeye gelerek tatil yapmak isteyen kişiler eğlence ve tarihi bir arada bulacaklardır. Tatil için Akdeniz’den kopamayanlara ideal bir tatil seçeneğidir. Dubrovnik’e yapacağınız 4 gece 5 gün zamanlamalı turu yaklaşık olarak 700 Euro’ya alabilirsiniz. Türk parasıyla yaklaşık 3000 liralara olan bu tatil yüzünüzü güldürecek. Özellikle huzuru ve refahı barındıran bir tatil olması sebebiyle balayını geçirecek çiftler tarafından da sıkça tercih edilir.

Belirtmiş olduğumuz fiyatlarla alacağınız 4 gece 5 günlük bir tatile o da konaklamaları, ülkeler arasında yapacağınız uçuşlar ve havalimanı vergileri dahildir. Tatil ücretine dahil olan diğer ücretler ise şunlardır; havalimanından otele otellerden havalimanına yapılacak olan transfer ücretleri, mesleki sorumluluk sigortası ve katma değer vergisi tur ücretine dahil olan fiyatlar arasında bulunur. Böyle bir fiyata Hırvatistan turu satın alacak olan turistlere tahmini gezi planımızı anlatacağız. Turun 1. gününde İstanbul’dan Dubrovnik’e hareket edilir. Gezinin ilk gününde şehrin eski duvarları gezilir. Bir Günün sonunda yerel restaurantta akşam yemeğinizi yiyerek gününüzü tamamlayabilirsiniz.

Tur programının 2. gününde şehri gezilmeye devam edilir. Tarihi yapısı bozulmamış olan eski şehir sizi yıllar öncesine götürecek. Eski dubrovnik şehrinde kaleler, küçük evler, liman kafeleri, alışveriş mağazaları gibi gezilecek birçok yer bulunur. Alışveriş yapmak isteyen misafirler alışverişlerini burada yapabilirler. Üçüncü günde şehrin kurulmuş olduğu kayalıklara teleferikler ile çıkabilirsiniz. Kısa ancak etkileyici bir yolculuk yapacaksınız. Şehri tepeden görme fırsatı bulacaksınız. Tur programının 4. gününde müze ve parklar gezilecek. Savaş Fotoğrafları Müzesi’nde şehrin iç savaş zamanından kalmış olan fotoğraflarını görebilirsiniz. Mljet Adası’na 4. günde gideceksiniz. Programın 5. gününde sabah kahvaltısı sonrasında alışveriş ve çevre gezisi yapabilmeniz için size serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın sonrasında otellerinizden transferler ile havalimanına götürülecek ve İstanbul uçağına bineceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir